هنر و تجربه: تندیس اسکار برگشت‌خورده‌ای که در اصل به مارلون براندو تعلق داشته، طرح پول‌شویی سه‌ونیم میلیارد دلاری سیاستمدار مالزیایی و حقوق مربوط به مالکیت فیلم «احمق و احمق‌تر۲»، از سوژه‌های داغ یک روز «معمولی» در هالیوود هستند.

در بخشی از تحقیقات درباره فعالیت‌های غیرقانونی کمپانی «رد گرانیت پیکچرز» که فرزندخوانده‌ی نخست‌وزیر مالزی یکی از مؤسسان آن است، لئوناردو دی‌کاپریو یک تندیس طلایی اسکار را به مقام‌های قضایی تحویل داد؛ تندیسی که مارلون براندو برای «در بارانداز» برنده شد و چهار سال پیش توسط «رد گرانیت» به عنوان هدیه‌ی تولد به دی‌کاپریو داده شده بود! به هر حال دی‌کاپریو احتمالاً چندان از پس دادن این جایزه ناراحت نشده است چون او سال گذشته بالأخره تندیس خودش را برنده شد.

«رد گرانیت» یکی از سرمایه‌گذاران «گرگ وال استریت» به کارگردانی مارتین اسکورسیزی بود که طبق تحقیقات به‌عمل‌آمده با این سرمایه‌گذاری قصد پول‌شویی داشت. دی‌کاپریو یکی از نقاشی‌های پیکاسو را هم هدیه گرفته بود که قصد داشت آن را برای امور خیریه‌اش به حراج بگذارد ولی در نهایت آن را هم تحویل مقامات قضایی داد.

از آن‌جایی که حقیقت، اغلب عجیب‌تر از داستان‌هاست، فیلم‌های «احمق و احمق‌تر۲» و «خانه‌ی بابا» هم درگیر این پرونده هستند و ظاهراً حقوق این دو فیلم کمدی هم در اختیار کمپانی «رد گرانیت» است. هنوز نظری درباره همدستی هری و لوید در این پرونده اعلام نشده است! (این جمله‌ی آخر شوخی نویسنده‌ی خبر با شخصیت‌های جیم کری و جف دنیلز در فیلم «احمق و احمق‌تر۲» است).

  • ایندی‌وایر