هنروتجربه: تماشاخانه پارس و سینمای «هنروتجربه» کرمان با حضور مدیران سینمایی و سینماگران در شب تولد عباس کیارستمی افتتاح می‌شود.

قرار است در مراسمی با حضور مدیران سینمایی، جمعی از مقامات فرهنگی کرمان و اهالی سینما  تماشاخانه پارس و سینمای «هنروتجربه» کرمان۳۱  خرداد ماه مصادف با شب تولد این کارگردان جهانی افتتاح و به سینماهای نمایش دهنده فیلم‌های هنروتجربه بپیوندد.

عنوان این برنامه «فصل گیلاس» است که در ساعت ۲۱ روز چهارشنبه سی‌ویکم خرداد ماه در محل هتل پارس کرمان برگزار می‌شود.

نمایش فیلم‌های «هنروتجربه» در کرمان با مستند «۷۶ دقیقه و ۱۵ ثانیه با عباس کیارستمی» ساخته سیف الله صمدیان آغاز می‌شود. فیلم‌های هنروتجربه هر روز دو سانس ساعت ۱۷ و ۱۹ دراین سینما به نمایش در می‌آیند.«فصل باران‌های موسمی»،«مفت آباد»،«خواب تلخ» و «پرویز» از جمله فیلم‌هایی است که در این سینما اکران می‌شوند.

در مراسم افتتاح این سینما،هوشنگ گلمکانی، سیف‌الله صمدیان، شهرام مکری، امیرحسین علم‌الهدی، علیرضا تابش، رمضانعلی حیدری‌خلیلی، جعفر صانعی‌مقدم، مجید برزگر، همایون ارشادی، شاهین امین، امیر پوریا، رمضانعلی حیدری‌خلیلی، میثم مزلقانی، معین کریم‌الدینی، نادر مقدس، مجتبی میرطهماسب، نغمه دانش، شیما غفاری، افسانه منادی طبری و محسن امیریوسفی حضور دارند.