هنر و تجربه: برنامه‌ی رادیویی اورسن ولز در سال ۱۹۳۸ با عنوان «جنگ دنیاها» غوغایی در شهر کوچکی از ایالت نیو جرسی به‌پا کرد.

کمپانی «گراویتاس ونچرز» اولین تریلر/ پیش‌پرده‌ی کمدی با عنوان «نیو جرسی باشکوه» (Brave New Jersey) را عرضه کرده است؛ فیلمی درباره پخش برنامه‌ رادیویی «جنگ دنیاها» در سال ۱۹۳۸ که میلیون‌ها نفر از شنوندگانش را دچار وحشت کرد چون باور کرده بودند که ایالات متحده مورد هجوم مریخی‌ها قرار گرفته است.

داستان درباره دفتردار شهردار، یک زن خانه‌دار بداقبال، معلمی ترسو و کشیشی دمدمی‌مزاج است که فکر می‌کنند آخرین شب زندگی‌شان را سپری می‌کنند و حالا به این موضوع فکر می‌کنند که چه‌طور باید این شب را پشت سر بگذارند. آن‌ها در نهایت به کمک سرباز کهنه‌کاری خودشان را آماده‌ی نبرد و مبارزه برای بقا می‌کنند.

«گراویتاس ونچرز» یک کمپانی پخش فیلم بین‌المللی پیشرو است که توسط نولان گالگِر راه‌اندازی شده است. در سال ۲۰۱۳ نولان گالگر توسط «ایندی‌وایر» به عنوان یکی از تأثیرگذارترین چهره‌های سینمای مستقل معرفی شد چون باعث شده بود که کمپانی پخش خودش سالانه بیش از چهارصد فیلم را به نمایش درآورد.

«نیو جرسی باشکوه» توسط جودی لمبرت نوشته و کارگردانی شده است و از چهارم ماه اوت به صورت محدود روی پرده‌ی سینماها خواهد رفت.

ایندی‌وایر•