هنر و تجربه: فیلم‌نامه‌نویس انگلیسی سایمن بیوفوی قرارداد اقتباس از داستان «در پوست یک شیر» با مضمون مهاجرت را امضا کرد؛ فیلمی که توسط سه کمپانی «سرندیپیتی پوینت فیلمز»، «فیلم‌فور» و «پات‌بویلر فیلمز» تولید خواهد شد.

این فیلم که توسط رابرت لانتوس (قول‌های شرقی) و آندرئا کالدِروود (آخرین پادشاه اسکاتلند) تهیه خواهد شد، بر اساس رمان سال ۱۹۸۷ مایکل آندات‌جی شکل می‌گیرد که درباره زندگی مهاجرانی است که نقش بزرگی در ساختن شهر تورنتو در اولین سال‌های ۱۹۰۰ میلادی داشتند. داستان بر عشق و تضاد طبقاتی در میان درگیری‌های کارگردان مهاجر و نیروهای حاکم تمرکز دارد.

«در پوست یک شیر» شخصیت‌های هانا و دیوید کاراواجو را معرفی می‌کند که در رمان سال ۱۹۹۲ آندات‌جی با نام «بیمار انگلیسی» هم حضور داشتند؛ که اقتباس سینمایی آنتونی مینگلا از آن، برنده‌ی نه جایزه اسکار شد از جمله بهترین فیلم، بهترین بازیگر زن مکمل برای ژولیت بینوش در نقش هانا.

سایمن بیوفوی هم برای «میلیونر زاغه‌نشین» برنده اسکار بهترین فیلم‌نامه‌ی اقتباسی شد و برای فیلم‌نامه‌های «۱۲۷ ساعت» و «فول مانتی» نیز نامزدی اسکار را به دست آورد. از دیگر فیلم‌های کارنامه‌ی بیوفوی می‌توان به «مسابقه‌های هانگر: آتش گیرا» و «اورست» اشاره کرد.

ورایتی•