هنروتجربه: فیلم کلاسیک ژاک بکر که در سال ۱۹۶۰ بر اساس داستان حقیقی یک فرار از زندان در فرانسه و کتابی از مجرم سابق خوزه جووانی با نام «گریز» ساخته شد، در قالب ۴K روی پرده‌ سینماها می‌رود.

درام فرار از زندان بکر با عنوان «حفره» که به خاطر تنش و واقع‌گرایی‌اش تحسین شده است، حالا به لطف «ریالتو پیکچرز» و «استودیو کانال» با کیفیت نمایشی باشکوه ۴K ترمیم شده‌است؛ فیلمی که نه‌فقط به عنوان یکی از بهترین آثار سینمای فرانسه مورد تأیید و تحسین همگان است بلکه برخی آن را بهترین فیلم سینمای فرانسه هم می‌دانند.

بکر با استفاده از داستان فرار پنج زندانی در سال ۱۹۴۷ از زندان سانته (که به طور تحت‌اللفظی زندان سلامت معنی می‌دهد) و گروهی از نابازیگران (از جمله ژان کرودی که در حوادث جسورانه‌ اصلی هم نقش داشته) داستان جذاب و نفس‌گیری را روایت کرده است که هم‌چنان یکی از بهترین نمونه‌های اقتباس از زندگی واقعی به شمار می‌رود.

ژاک بکر که دست‌پرورده‌ رنوار بود، به شکل تراژیکی درست چند هفته بعد از پایان فیلم‌برداری درگذشت و هرگز فرصت نکرد از استقبال گسترده و شگفت‌انگیزی که از فیلم شد، لذت ببرد. نسخه‌ ترمیم‌شده‌ «حفره» از ۲۸ ژوئن تا ۴ ژوییه در«فیلم فورِم» شهر نیویورک به نمایش درمی‌آید. به همین بهانه تریلر تازه و اختصاصی از فیلم در فضای مجازی قرار گرفته است.

  • ایندی‌وایر