هنر و تجربه: مارک و جی دوپلاس همکاری مشترکی را با کمپانی «سید اند اسپارک» آغاز کرده‌اند تا در برنامه‌ تأمین سرمایه‌ی لازم برای تولید فیلم‌های مستقل فعالیت کنند.

همکاری این دو فیلم‌ساز با کمپانی «سید اند اسپارک» حکم پیوندی آسمانی را دارد و  هدف آن کشف استعدادهای فیلم‌سازی در سراسر ایالات متحده است. این همکاری که تحت عنوان «Hometown Heroes» انجام می‌شود، برای به چالش کشیدن فیلم‌سازان و روایت داستان‌هایی است که هرگز روایت نشده‌اند.

این طرح در قالب رقابتی گسترده برگزار می‌شود و تا پنج پروژه می‌توانند برنده‌ینهایی آن باشند. دوپلاس‌ها وعده داده‌اند که تا ۲۵ هزار دلار به هر پروژه کمک کنند و خودشان هم به عنوان تهیه‌کننده‌های اجرایی دست به کار تولید شوند. به‌علاوه آن‌ها امیدوارند با استفاده از دانش و جایگاه‌شان در صنعت فیلم‌سازی مستقل، کمک‌های بیشتری به هر پروژه کنند و راه آن‌ها برای رسیدن به اکران محدود در سینماهای آمریکای شمالی را هموار کنند.

البته این همه‌ ماجرا نیست! کمپانی «سید اند اسپارک» با بیش از یک دوجین کمیسیون فیلم و منابع محلی در سراسر کشور رایزنی کرده است تا در زمینه‌ی تبلیغات آن‌ها را یاری کنند. البته در مواردی هم پای جوایز دیگری به میان آمده است. این رویداد تا ۲۵ ماه اوت ادامه دارد و برندگان اول نوامبر اعلام خواهند شد.

  • ایندی‌وایر