هنروتجربه: «دورهمیِ فیلم‌های مستند ایرانی» با نمایش ۶ فیلم در دانشگاه مک‌گیل (مونترال کانادا) میزبان سینمادوستان خواهد بود. این دورهمی میزبان آثار مستندسازانی چون محسن خان‌جهانی، مهدی گنجی، ارسلان براهنی و سیف‌الله صمدیان خواهد بود.

طبق اعلام برگزارکنندگان از اهداف نمایش مستندهای این کارگردان‌ها که با همکاری و پیگیری رسانه «هدهد» کانادا، انجام می‌شود، نمایش چهره‌ای واقعی‌تر از ایران با پرهیز از سیاه‌نمایی در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی است.

برنامه اکران فیلم‌های مستند این دورهمی چنین است:

۵ ژوئیه: «هفتاد و شش دقیقه و پانزده ثانیه با کیارستمی» کارگردان سیف‌الله صمدیان نکوداشت عباس کیارستمی در سالگرد درگذشت این هنرمند سرشناس؛

۱۱ ژوئیه: انتهای خیابان پاستور (جعفر محمدی و محسن خان‌جهانی)

۲۶ ژوئیه:من می‌خوام شاه بشم (مهدی گنجی)

۱۷ اوت:سه‌گانه در غربت (ارسلان براهنی)

۲۴ اوت: مستند بردبرد (محسن خان‌جهانی)

برنامه فعلی، توسط رسانه هدهد کانادا با شش فیلم کار خود را آغاز کرده که فیلم ششم یعنی «کلاه شیشه‌ای» در ماه سپتامبر به نمایش در خواهد آمد، محمدراد مدیرمسئول این رسانه در این باره می‌گوید: «با وجود امکانات کم و همراهی نکردن برخی موسسات در مونترال، تصمیم گرفتیم با همین امکانات موجود، برگزاری این دورهمی آغاز شود. امید آن می‌رود این دورهمیِ در آینده در ابعادی بزرگتر و با نام جشنواره برگزار شود.»

دکتر فرشید سادات‌شریفی، محقق حیطه «معنای زندگی در ادبیات و سینما»، دکتر امیر گنجوی مدیر مرکز فرهنگی فونیکس و نیز ارسلان براهنی و محسن خان‌جهانی کارگردان دیگر فیلم‌های مستند این مجموعه، از حامیان این برنامه هستند که با پی‌گیری‌های خود، انجام آن را ممکن کردند.