هنروتجربه: فیلم ایرانی «وقت نهار» برنده جایزه برگزیده ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم پاچوکا مکزیک شد.

ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم پاچوکا در ایالت ایدالگوی مکزیک با انتخاب برگزیدگان به کار خود پایان داد. در بخش نگاهی به دنیا فیلم ایرانی «وقت نهار»، به کارگردانی علیرضا قاسمی برنده جایزه ویژه این جشنواره بین‌المللی شد.

در این جشنواره بیش از ۱۳۶۶ فیلم کوتاه، مستند و انیمیشن ساخته فیلم‌سازان جوان از ۹۵ کشور شرکت کردند. ۲۲۲ فیلم به مرحله رقابت رسیدند. ده فیلم از ایران در این جشنواره حضور داشت که هفت فیلم به رقابت نهایی راه یافت. این جشنواره از تاریخ ۲۶ ژوئن تا ۱ جولای ۲۰۱۷ ( ۵ الی ۱۰ تیر ماه ۱۳۹۶) در ایالت ایدالگو مکزیک برگزار شد.

در مراسم اختتامیه  این جشنواره  وزیر فرهنگ ایالت ایدالگو و شهردار پاچوکا و همچنین محمدتقی حسینی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مکزیک حضور داشتند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران با قدردانی از برگزارکنندگان ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم پاچوکا از اینکه سینماگران جوان ایران در این جشنواره حضور چشمگیری داشتند و از برندگان برتر این جشنواره شدند، ابراز خرسندی کرد و گفت: «سینمای ایران دارای جایگاه مهمی در جهان است و موفقیت‌های زیادی به دست آورده است.»

او ترغیب سینماگران جوان برای تولید آثار فاخر و انسانی را ضروری دانست و اظهار امیدواری کرد همکاری سینماگران ایرانی و مکزیکی برای معرفی فرهنگ دو کشور و تلاش برای ارتقای صلح و دوستی در جهان افزایش یابد.

برگزار کنندگان این جشنواره از سینمای ایران به عنوان یکی از برجسته ترین سینماهای دنیا یاد کردند و حضور فیلم‌های ایرانی در جشنواره را نشانی از کیفیت بالای این جشنواره دانستند.