هنروتجربه: جلال فاطمی کارگردان و بازیگر سینما که پروژه سینمایی سهراب سپهری را آماده ساخت دارد، در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر تاکید کرد برای ساخت این پروژه نیازمند بودجه کافی هستند که هنوز کاملا تامین نشده است.

بازیگر فیلم سینمایی «روباه» در ادامه گفت: «در حال حاضر در فصل رکود تولید در سینمای ایران هستیم، البته یک پروژه سینمایی با موضوع سهراب سپهری در دست دارم که هنوز به نتیجه قطعی برای آن نرسیده‌ام. در این پروژه سینمایی در صورت قطعی شدن به عنوان کارگردان و بازیگر حضور خواهم داشت اما این را باید بگویم که دغدغه من سینمای کودک و نوجوان است و امیدوارم به دوران طلایی سینمای کودک و نوجوان بازگردیم تا بدون دغدغه مشکلات مالی دست به تولید این آثار بزنیم.»

این کارگردان در ادامه تاکید کرد: «ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا پروژه سینمایی سهراب را به سمت تولید پیش ببریم و بودجه لازم برای تهیه آن را فراهم کنیم. این پروژه نیاز به بازسازی فضای آن دوران دارد لذا باید شرایط کار فراهم شود. در این پروژه سینمایی قرار است، دوره‌های مختلف زندگی سهراب سپهری از کودکی، نوجوانی، جوانی و دوران طلایی شعر و نقاشی او به تصویر کشیده شود. برای ساخت این اثر سینمایی باید سرمایه مناسبی فراهم شود تا بتوان آن را بدون کم و کاستی جلوی دوربین ببریم.»

پروانه ساخت «پرنده» به کارگردانی جلال فاطمی در سال ۱۳۹۲ صادر شده است. این پروژه قرار است بخشی از زندگی سهراب سپهری شاعر و نقاشی شناخته شده ایران را به تصویر بکشد که البته تا امروز به دلیل نبود سرمایه گذاری مناسب، ساخت آن به تعویق افتاده است.

به گفته فاطمی، تحقیقات بسیاری از زوایای مختلف درباره زندگی سهراب سپهری انجام شده و با توجه به اینکه او خواهرزاده سهراب است، دسترسی بیشتری به خاطرات و یادگارهای این شاعر بزرگ و معاصر کشور داشته است. هم‌چنین بیش از ۵ سال زمان برای تحقیق نگارش فیلم‌نامه این فیلم سینمایی صرف شده تا با تمام دوستان و اقوام سهراب مصاحبه شود. قرار است در این فیلم سه مقطع از زندگی سهراب به تصویر کشیده شود.