هنر و تجربه: استیون سودربرگ سال گذشته گفته بود: «چهارده سال است که روی “کافکا” کار می‌کنم. این کار به درخواست کسی نیست. من ایده و رویکردی دارم و این فیلمی است که هرگز از آن راضی نبودم.»

برخی عقیده دارند «کافکا»ی سودربرگ با بازی جرمی آیرونز – که از همان سال تولیدش در ۱۹۹۱ در حال تدوین دوباره بوده است – یک جواهر قدرندیده‌ی کوچک است. با این وجود سودربرگ بارها گفته است که دوست داشت همه چیز جور دیگری پیش می‌رفت و حالا بالأخره شاید چنین فرصتی دست‌کم روی میز تدوین مهیا شده باشد و علاقه‌مندان بتوانند از این موضوع سر درآورند که در ذهن او چه می‌گذرد.

سودربرگ در گفت‌وگوی تازه‌ای خبر داد که نسخه‌ی جدیدش از «کافکا» تا پایان سال آماده‌ی عرضه خواهد شد. وی که به‌تازگی «لوگن خوش‌شانس» را ساخته است که از هجدهم ماه آینده (اوت) روانه‌ی اکران می‌شود، چیزی از پروژه‌های بعدی‌اش نگفت، به‌خصوص پروژه‌ی مرموزش برای «اچ‌بی‌او» با نام «موزاییک»؛ اما از بازگشت به قلمروی اثری مانند «عوارض جانبی» خبر داد.

استیون سودربرگ در گفت‌وگوی اخیرش به فیلم‌هایی که به‌تازگی تماشا کرده است هم اشاره کرد و «بگریز»/ Get Out و «ساحره عشق» را تحسین کرد.

پلی‌لیست•