هنر و تجربه: بی‌تردید اسکار «بهترین فیلم»ی که «مهتاب» نصیب بری جنکینز کرد، وی را در کانون توجه قرار داده است؛ اما او عاقل‌تر از این است که عجله‌ای برای جمع‌وجور کردن هرچه سریع‌تر پروژه‌ی بعدی‌اش داشته باشد.

تا امروز تنها پروژه‌هایی که خبر تولید و ساخت‌شان توسط جنکینز منتشر شده است، یک مجموعه‌ی تلویزیونی برای آمازون است که از «راه‌آهن زیرزمینی» اثر کالسن وایت‌هد اقتباس خواهد شد و درام زندگینامه‌ای درباره مشت‌زنی به نام کلارسا شیلدز ملقب به «تی‌رکس». اما روز گذشته این خبر منتشر شد که جنکینز برای فیلم بعدی‌اش سراغ پروژه‌ای رفته است که در زمان نگارش «مهتاب» روی آن کار کرده بود.

فیلم‌برداری این فیلم که «اگر خیابان بِیل می‌توانست سخن بگوید» نام دارد، از ماه اکتبر آغاز می‌شود و اقتباسی از رمان فوق‌العاده‌ی جیمز بالدوین است. داستان هم درباره تیش است، زنی اهل هارلم که به‌تازگی نامزد کرده است و در زمان کوتاهی باید بی‌گناهی دلباخته‌اش را در شرایط دشوار فیزیکی ثابت کند. این فیلم هم به‌واسطه‌ی یک زوج جوان، خانواده‌ها و زندگی‌های آن‌ها، در ستایش عشق خواهد بود و می‌کوشد از این طریق به عدالت و واقعیت رؤیای آمریکایی بپردازد.

جنکینز که مصالح داستانی فوق‌العاده‌ای را در اختیار دارد، از حمایت بازماندگان بالدوین و کمپانی «آناپورنا» بهره‌مند است و علاوه بر این، با کمپانی‌های حامی‌اش در «مهتاب» یعنی «پلن بی» و «پاستل» هم دوباره همکاری خواهد کرد. علاقه‌مندان احتمالاً باید برای اسکار ۲۰۱۹ آماده‌ی درخشش این فیلم باشند.

پلی‌لیست•