هنروتجربه: مراسم آئین دیدار فیلم سینمایی «یک ایستگاه جلوتر» به کارگردانی سامان استرکی در موزه سینما برگزار شد. اجرای این برنامه را علیرضا شجاع نوری برعهده داشت که تهیه‌کننده فیلم نیز هست. او در ابتدا ضمن خوشامدگویی به حاضرین از کارگردان این اثر برای حضور روی صحنه دعوت کرد.
استرکی درباره اکران فیلم عنوان کرد:« این فیلم محصول سال ۸۲ است و غیر از یک اکران در سینما فرهنگ در ۸۴ نمایش دیگری نداشته تا امکان اکران آن در گروه هنروتجربه به وجود آمد.»
او با اشاره به این‌ نکته که سینماگران می‌‌گویند فیلم‌های آن‌ها بچه‌های‌شان است، درباره «یک ایستگاه جلوتر» که ۱۴ سال از زمان ساخت آن می‌گذرد، گفت:«اگر این حرف را درست باشد، بچه ما حالا دیگر به سن دانشگاه نزدیک شده اما تازه توانسته‌ایم او را به جامعه معرفی کنیم.»
این کارگردان ادامه داد: «زمانی‌که این فیلم را ساختیم، فیلم‌هایی با حضور سوپراستارها و بازیگر حرفه‌ای را اکران می‌کردند، به همین دلیل فرصت فیلم ما اکران پیدا نکرد. بعدتر فیلمی با سوپر استارها ساختم که در آن هنرمندانی چون پانته‌آ بهرام،گوهر خیراندیش، خاطره حاتمی، یوسف صیادی و دوستان دیگری حضور داشتند، اما آن هم اکران نشد! اما حالا خوشحالم «یک ایستگاه جلوتر» فرصت اکران پیدا کرده و حتما حرف‌هایی دارد که بعد از تماشای آن بیشتر می‌توانیم درباره آن‌ها صحبت کنیم.»
در این مراسم در کنار عوامل فیلم، هنرمندانی چون حمیدرضا صدر،خاطره حاتمی و … حضور داشتند.

«یک ایستگاه جلوتر» اولین ساخته بلند سامان استرکی است که سال ۱۳۸۲ و در سن بیست ویک‌سالگی آن‌را کارگردانی کرد.داستان فیلم درباره مردی به نام عباس است که بعد از بیست سال به روستای محل تولدش بازگشته تا چند روزی را در آنجا استراحت کند. اهالی روستا مطلع می‌شوند که طبق تشخیص پزشکان عباس به بیماری سختی گرفتار است و چند روز بیشتر زنده نخواهد بود. اهالی با رجوع به عباس از او می‌خواهند، نامه‌هایی که برای مرده‌های‌شان می‌نویسند با خود به آن دنیا ببرد.

عکس: یاسمن ظهور طلب