هنر و تجربه: فیلم‌های اخیر کارنامه‌ی ترنس مالیک کارگردان آثاری چون   «درخت زندگی»، تصاویر باشکوه و خیره‌کننده‌ای دارند و این ویژگی باعث شده است که سبک بصری این کارگردان بزرگ به یکی از مؤلفه‌های به‌سرعت قابل‌شناسایی آثارش بدل شود.

از این رو غافلگیرکننده نیست که بعضی از فیلم‌هایی که نام مالیک را به عنوان تهیه‌کننده بر خود دارند، مانند «فرشته‌های بهتر» و «حامل»/ Vessel، چنان سروشکلی داشته باشند که انگار توسط خود مالیک ساخته شده‌اند؛ و این موضوعی است که درباره جدیدترین مستندی که مالیک تهیه کرده است با عنوان «بیدار شو»/ Awaken هم صدق می‌کند.

کارگردان این مستند تام لو است که بازه‌ی زمانی پنج‌ساله‌ای آن را در بیش از سی کشور جهان با استفاده از تکنیک‌های مختلف فیلم‌برداری از جمله تایم‌لپس، تایم‌دایلِیشن، فیلم‌برداری زیر آب و هوایی گرفته است. ماحصل کار با این‌که موسیقی گروه «M83» هم بسیار خوب بر آن نشسته است، کاملاً نبوغ‌آمیز و مدهوش‌کننده است.

«بیدار شو» کاوشی است در تلاقی فناوری، انسانیت و دنیای طبیعی، که اگر متوجه این موضوع و کیفیت هم نشوید، می‌توانید از تصاویر نفس‌گیر و به تمام معنا چشم‌نوازش لذت ببرید که واقعاً تفاوت چندانی با فیلمی به کارگردانی خود مالیک ندارند. هنوز زمانی برای نمایش عمومی فیلم اعلام نشده است اما به‌تازگی تریلر/ پیش‌پرده‌ی تازه‌ای از آن در فضای مجازی منتشر شده است.

پلی‌لیست