هنر و تجربه: جین فوندا و رابرت ردفورد در جشنواره فیلم ونیز با جوایز شیر طلایی به بهانه‌ی یک عمر فعالیت هنری مورد قدردانی قرار می‌گیرند؛ رویدادی که شامل اولین نمایش جهانی فیلم جدید آن‌ها با عنوان «Our Souls at Night» هم خواهد شد.

آلبرتو باربرا، مدیر هنری ونیز، در ستایش از فوندا گفت: «او یک بازیگر فوق‌العاده بااستعداد و موفق است» و ردفورد را یکی از پیشگامان هنر هفتم نامید که «تجربه‌ی درخشانش در صنعت سینما، ساندنس نام دارد.» این زوج روز اول سپتامبر جوایزشان را در Palazzo del Cinema دریافت می‌کنند؛ درست پیش از نمایش جدیدترین فیلم‌شان.

البته این فیلم به تهیه‌کنندگی کمپانی ردفورد با عنوان «وایلدوود انترپرایزز» و به سفارش و سرمایه‌گذاری نتفلیکس به تولید رسیده است. ردفورد و فوندا پس از چند دهه دوباره در این فیلم در کنار هم قرار گرفته‌اند. فیلم‌های مشترک قبلی آن‌ها «سوارکار کهربایی» (۱۹۷۹) و «پابرهنه در پارک» (۱۹۶۷) نام دارند.

«Our Souls at Night» بر اساس رمانی از کنت هاروف و با فیلم‌نامه‌ی اقتباسی اسکات نویشتاتر و مایکل اچ. وبر ساخته شده است. این فیلم به کارگردانی ریتش باترا در کالِرادو (کلرادو) می‌گذرد و با اَدی مور (فوندا) آغاز می‌شود که به صورت غیرمنتظره به دیدار همسایه‌ای به نام لوییس واترز (ردفورد) می‌رود. هر دو آن‌ها سال‌هاست که همسران‌شان را از دست داده‌اند اما در شهر کوچک‌شان دهه‌هاست که تنها هستند و تماسی با هم نداشته‌اند.

هفتادوچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز از ۳۰ اوت تا ۹ سپتامبر برپا خواهد شد.

ورایتی•