هنروتجربه: اخیرا ابراهیم داروغه‌زاده معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی اعلام کرد که فیلم‌هایی مانند «خانه پدری»، «عصبانی نیستم» و «آشغال‌های دوست داشتنی» قابلیت اکران دارند. در همین راستا کیانوش عیاری کارگردان فیلم «خانه پدری» معتقد است اتفاقات و تصمیمات جدید در حوزه اکران فیلم‌ها را می‌توان به فال نیک گرفت.

کیانوش عیاری در گفت‌و‌گو با سینماسینما٬ با مثبت ارزیابی کردن این تصمیمات گفت: «از ابتدا هم من قبول داشتم و اعتقاد داشتم که فیلم ما باید اکران شود. البته موافق این نیستم که آن سکانسی که درباره آن صحبت می‌شود «ضربه زدن به سر دختر و کشتن او» حذف شود.»

او ادامه داد: «خبر این که فیلم‌های توقیفی نمایش داده می‌شوند بسیار موضوع مهمی است و این موضوع را باید به فال نیک گرفت. بهتر بود که این فیلم‌ها از ابتدا هم توقیف نمی‌شدند،اما همین الان خبرهای خوبی به گوش می‌رسد.»

عیاری درباره تصمیمات جدیدی که توسط داروغه‌زاده گرفته شده بیان کرد: «من هم با تصمیمات جدید موافقم. حداقل درباره فیلم «خانه پدری» که خیلی موافق هستم. همان موضوع رده سنی می‌تواند مثبت باشد. البته در کل که من موافق رده سنی هم نیستم. اما اگر شرط آن‌ها این است من هم موافقم.»