هنر و تجربه: پیش‌پرده‌ی فیلم تریلر/ ترسناک جدید دارن آرونوفسکی با عنوان «مادر!» با بازی جنیفر لارنس همین روزها از راه می‌رسد اما این طور به نظر می‌رسد که این کارگردان مطرح سراغ پروژه‌های تازه‌ای رفته است.

آرونوفسکی که تا امروز همه جور فیلمی از درام‌های موادمخدری دلخراش تا قصه‌های انجیلی و داستان‌های رستگاری نئورئالیستی را ساخته، حالا سراغ ژانر دیگری رفته است و می‌خواهد فیلم تازه‌اش را با حال‌وهوای نویی در دادگاه تجربه کند. این درام که هنوز عنوانی برای آن اعلام نشده است، شاید به خاطر فضای داستانی‌اش به‌سرعت ملال‌انگیز به نظر آید اما ایده‌ی تازه‌ی آرونوفسکی برای ساختن چنین فیلمی این است که فیلم‌نامه‌ی جو اپستاین به هوش مصنوعی هم مربوط می‌شود.

البته کمپانی «پارامونت» و کمپانی خود آرونوفسکی با نام «پروتوزوا» جزییات بیش‌تری از این پروژه سینمایی برملا نکرده‌اند اما با به میان آمدن پای هوش مصنوعی بی‌تردید جذابیت‌های بیش‌تری در انتظار علاقه‌مندان خواهد بود. علاوه بر این، هنوز مشخص نشده است که این پروژه، فیلم بعدی آرونوفسکی خواهد بود یا با تعویق بیش‌تری باید در انتظار ساخت آن به‌سر برد. به هر حال باید منتظر ماند و دید آیا فیلمی مانند «اکس ماکینا» هم در کارنامه‌ی آرونوفسکی اهل تجربه ثبت خواهد شد یا نه.

پلی‌لیست•