هنر و تجربه: «شگفت‌زده» که به‌راحتی می‌تواند یکی از فیلم‌های مطرح فصل جوایز باشد، با حضور جولین مور و میشل ویلیامز از بیستم اکتبر روانه‌ی نمایش در سالن‌های سینما می‌شود.

«آمازون استودیوز» اولین پیش‌پرده/ تریلر فیلم جدید تاد هینز با عنوان «شگفت‌زده»/ Wonderstruck را منتشر کرد و اولین چیزی که از آن برمی‌آید این است که شباهتی به دیگر آثار کارگردانش ندارد. این فیلم بر اساس رمان پرفروشی به همین اسم شکل گرفته است که در سال ۲۰۱۱ از براین سلزنیک (نویسنده‌ی «اختراع هوگو کابره») منتشر شد.

«شگفت‌زده» داستان‌های مرتبط دو کودک را در یک بازه‌ی زمانی پنجاه‌ساله دنبال می‌کند. بن (اوکس فگلی) که با خانواده‌اش در ایالت مینه‌سوتای سال ۱۹۷۷ زندگی می‌کند، به نیویورک می‌گریزد تا پدرش را پیدا کند. رُز (با بازی میلیسنت سیمِندز سیزده‌ساله که ناشنواست) هم دخترک نوجوانی است که از حبس در خانه‌ای در نیوجرسی سال ۱۹۲۷ فرار می‌کند و به نیویورک می‌رود تا هنرپیشه‌ی محبوبش را ببیند. داستان سال ۱۹۷۷ به صورت رنگی روایت می‌شود و داستان دیگر، به صورت سیاه‌وسفید.

«شگفت‌زده» که اولین نمایش جهانی‌اش را با موفقیت در جشنواره کن پشت سر گذاشت، از بیستم اکتبر به صورت محدود در سینماهای آمریکا روی پرده می‌رود و از ماه نوامبر به صورت گسترده اکران خواهد شد.

ایندی‌وایر•