هنر و تجربه: اسپیلبرگ این بار سراغ رمان علمی‌خیالی و دیستوپیایی ارنست کلاین رفته است تا یک بار دیگر جایگاه رفیع خود را یادآوری کند.

استیون اسپیلبرگ بیش‌تر زمانش در دهه‌ گذشته را به کارگردانی فیلم‌های ماجراجویانه و خانوادگی، «تن‌تن» و «غول بزرگ مهربان»، یا درام‌های تاریخی، «اسب جنگی»، «لینکلن» و «پل جاسوسان»، سپری کرد. بنابراین شما باید به سال ۲۰۰۶ برگردید تا بتوانید آخرین بلاک‌باستر علمی‌خیالی ناب اسپیلبرگ یعنی «جنگ دنیاها» را بیابید.

در واقع طرفداران «ای.تی.»، «پارک ژوراسیک»، «گزارش اقلیت» و «هوش مصنوعی» در انتظار بازگشت «اسپیلبرگِ علمی‌خیالی» بوده‌اند که بالأخره تابستان آینده با فیلم «بازیکن شماره یک آماده باش» به سینماها می‌آید. این فیلم که بر اساس رمانی به همین نام از ارنست کلاین شکل گرفته است، در سال ۲۰۴۵ و دنیایی روی می‌دهد که از بحران انرژی و گرمای زمین رنج می‌برد. انسان‌ها به واقعیت مجازی به نام «واحه» (OASIS) پناه برده‌اند تا از ویرانی دنیای طبیعی بگریزند.

تای شریدن، اولیویا کوک، بن مندلسون، مارک ریلنس، سایمن پگ و تی.جی. میلر از بازیگران فیلم هستند. در پشت دوربین هم یانوش کامینسکی فیلم‌بردار از همکاران دیرینه‌ی اسپیلبرگ است. این فیلم که به‌تازگی پیش‌پرده‌اش در فضای مجازی منتشر شده است، سی مارس ۲۰۱۸ اکران خواهد شد.

  • ایندی‌وایر