هنروتجربه: فیلم سینمایی «رفتن» برادران محمودی که ماه گذشته به‌ طور همزمان در فستیوال‌های بین‌المللی فیلم «مونیخ» آلمان و «شانگهای» چین حضور داشته بزودی در ترکیه اکران خواهد شد.

طبق اعلام دست‌اندرکاران این فیلم، قرارداد اکران آن به تازگی توسط پخش‌کننده بین المللی فیلم شرکت فرانسوی  «دریم لب» به مدیریت نسرین میرشب با طرف ترکی به امضا رسیده و به زودی متریال لازم برای اکران در اختیار خریدار ترکیه‌ای قرار خواهد گرفت. دوسال پیش هم همین خریدار ترک فیلم سینمایی «چند مترمکعب عشق» برادران محمودی نماینده سینمای افغانستان در اسکار بهترین فیلم خارجی زبان را در ترکیه اکران کرده است.

فیلم «رفتن» به کارگردانی نوید محمودی موفق به دریافت تقدیر ویژه کارگردانی جشنواره بوسان، بهترین بازیگری از فستیوال بین‌المللی فیلم مراکش و جایزه بهترین فیلم از فستیوال بین المللی تریپولی شده است. فیلم سینمایی «رفتن» در افغانستان آمریکا و بلژیک اکران شده است ولی تا امروز فرصت نمایش در سینماهای ایران را پیدا نکرده است.

«رفتن» که در یکسال گذشته سی و پنج حضور بین‌المللی داشته است، توسط شرکت فرانسوی دریم لب به مدیریت نسرین میرشب عرضه‌ی بین‌المللی شده است. «رفتن» قصه‌ فرشته و نبی قصه‌ عشقی که در پیچ و تاب رسیدن و نرسیدن در غبار گم می‌شود، قصه‌ عشقی که از همه چیز غیر از  معشوق  رنج می‌بیند، رفتن قصه درد است، درد خانه به دوشی درد مهاجرت. فیلم «رفتن» محصول مشترک ایران و افغانستان است.