هنر و تجربه:  سیگورنی ویور هرگز وقتی پای سیاست و سیاستمداران به میان می‌آید، حرفش را نمی‌خورد و با صراحت تمام سخنش را بر زبان می‌آورد.

او بدون این‌که از فردی نام ببرد، به‌روشنی نظرش را درباره تاجرانی به زبان آورده است که خود را به عنوان پشتیبان هنر معرفی می‌کنند اما توأمان درگیر سود بردن از نابودی سیاره زمین هستند. او هم مثل همه‌ی بازیگران بزرگ، خشمش را از طریق جدیدترین نقشش یعنی الکساندرا در فیلم جدید کمپانی مارول با عنوان «مدافعان» به تصویر کشیده است که از هجدهم ماه آینده (اوت) در نتفلیکس در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

ویور در گفت‌وگویی تازه به بهانه‌ی حضور در رویداد «کامیک‌کان» چنین توضیح داد: «نقشم را بر اساس پولدارانی طراحی کردم که حامیان جدی هنر هستند اما پول‌شان از سوخت‌های فسیلی و چنین چیزهایی به دست می‌آید. آن‌ها فکر می‌کنند عالی هستند و کارشان را دوست دارند و می‌خواهند ادامه‌اش بدهند. فکر می‌کنم تعداد این آدم‌ها در کشور ما آمریکا در حال حاضر بسیار زیاد است، کسانی که حسابی در تکاپو و دست تکان دادن برای ترامپ هستند.»

مجموعه‌ی هشت قسمتی «مدافعان» قهرمانانی چون دردویل (چارلی کاکس)، جسیکا جونز (کریستن ریتر)، لوک کیج (مایک کولتر) و آیرن فیست (فین جونز) را در کنار هم قرار داده است تا شهر نیویورک را از فروپاشی قریب‌الوقوع نجات دهند. در این میان، ویور نقش الکساندرا را بازی کرده است که در نگاه اول آدم‌بد به نظر می‌رسد.

ایندی‌وایر•