هنروتجربه: اسپایک جونز پس از سال ۲۰۱۳ و کارگردانی فیلم تحسین‌شده‌ «او»/ Her دوباره مشغول به کار شده است.خیلی‌ها به‌شدت کنجکاو  هستند تا بدانند،آیا پای فیلم بلند دیگری در میان است؟

البته  انتظارها برای شنیدن خبری از پروژه‌ جدید اسپایک جونزف ممکن است به‌زودی به پایان برسد. او به‌تازگی در جشنواره‌ای در لس‌آنجلس در حال فیلم‌برداری صحنه‌هایی با حضور فرانک اوشن دیده شده است. برد پیت هم سر صحنه حضور داشته و در بخش کوتاهی که یک گفت‌وگوی تلفنی بوده، بازی کرده‌است. طی ماه گذشته این دومین بار است که جونز در حال فیلم‌برداری بوده‌است. او دو هفته پیش با فرانک اوشن در جشنواره لاوباکس لندن دیده شده بود.

هرچند جونز هنوز خبر رسمی را درباره پروژه جدید خود اعلام نکرده است اما می‌دانیم که سابقه‌ ساخت موزیک‌ویدئو را هم دارد و شاید همکاری‌اش با فرانک اوشن در همین زمینه باشد. اما این حضور برد پیت است که این تردید را به وجود می‌آورد که این دو مشغول تولید یک مستند یا اثری داستانی‌تر از یک موزیک‌ویدئو هستند. از سوی دیگر، جونز پس از کسب اسکار بهترین فیلم‌نامه‌ اریژینال برای «او»، فقط یک همکاری با کانیه وست در پروژه‌ای با آی‌فون داشت و فیلم کوتاه ستایش‌شده‌ای را هم با مارگارت کوئلی کار کرد. برد پیت هم پیش از این در دو درام جنگی «هم‌عهد» و «نیروهای جنگی» بازی کرده است که هر دو، آن طور که باید مورد توجه منتقدان قرار نگرفتند.

•ایندی‌وایر