هنروتجربه: اگر کنجکاو دانستن بیشتر درباره سینمای ارمنستان هستید، سه روز پایانی هفته فیلم ارمنستان را از دست ندهید.

طی روزهای پایانی هفته فیلم ارمنستان که همزمان در تهران،مشهد و شیراز برگزار می‌شود، فیلم‌های متفاوتی از سینمای ارمنستان به نمایش درمی‌آید.

علاقه‌مندان می‌توانند در روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه یعنی پنجم، ششم و هفتم مرداد ساعت ۱۹ در تالار ناصری خانه هنرمندان، شاهد نمایش مستند «نقشه رستگاری» به کارگردانی آرام شهبازیان، فیلم سینمایی «اگر فقط همه» به کارگردانی ناتالیا بیلیوسکین و فیلم سینمایی «نفرین شدگان» به کارگردانی دیمیتری کسایانز باشند. در زمان نمایش فیلم «نقشه رستگاری» کارگردان این فیلم نیز به همراه آرن واتیانکارگردان فیلم کوتاه مرد رسی و سفیر ارمنستان هم حضور دارند.

پردیس گلستان شیراز هم طی این سه روز در سانس ۱۹ فیلم‌های «صدای سکوت» به کارگردانی ویگن چالدرایان در روز پنج‌شنبه پنجم مرداد،چهار فیلم کوتاه «طرح‌های ارمنی»،«کسوف»،«نجاری در انتظار یک پسر» و«مرد رسی» را در روز جمعه ششم مرداد و «نفرین شدگان» را روز شنبه هفتم مرداد نمایش می‌دهد.

در مشهد هم روز پنج‌شنبه(۵مرداد) فیلم «صدای سکوت» در پردیس هویزه برپرده می‌رود. روز جمعه تماشاگران مشهدی می‌توانند شاهد نمایش فیلم سینمایی «اگر فقط همه» در ساعت ۱۹ باشند. روز شنبه هم که علاوه بر نمایش فیلم «عشق من موسکویچ» در ساعت ۱۷، کارگاه فیلم‌سازی نیز در ساعت ۱۹ برپا می‌شود.

هفته فیلم ارمنستان که از اول مرداد به همت گروه سینمایی هنروتجربه آغاز به کار کرده است، تا شنبه هفتم مرداد به کار خود ادامه می‌دهد.