هنر و تجربه: استیون سودربرگ پس از چهار سال دوری از عرصه‌ی فیلم‌سازی، ماه آینده با «لوگن خوش‌شانس» به سینماها برمی‌گردد؛ فیلمی که تا این‌جا نقدهای کاملاً مثبتی بر آن نوشته شده است.

یکی از نقاط قوت فیلم از نگاه منتقدان، فیلم‌نامه‌ی آن است که اولین تجربه‌ی فیلم‌نامه‌نویسی با نام ربکا بلانت است. اما موضوع جالبی که به‌تازگی همه را غافلگیر کرده این است که احتمالاً ربکا بلانت وجود خارجی ندارد. منابعی به «هالیوود ریپورتر» خبر داده‌اند که بلانت یک فرد واقعی نیست و می‌تواند اسم مستعاری برای همسر سودربرگ، جولز اسنر، یا جان هنسن کمدین، یا حتی خود سودربرگ باشد.

البته این در شرایطی است که بلوف سودربرگ تا این‌جا خیلی خوب جواب داده بود و برخی بازیگران فیلم می‌گویند که حتی با بلانت (مستقر در انگلیس) تبادل‌نظر ایمیلی هم داشته‌اند. این نویسنده در طول تولید هرگز سر صحنه حاضر نشد که می‌تواند نشان دیگری باشد برای اثبات عدم وجودش. در این زمینه پیگیری «هالیوود ریپورتر» که سراغ پخش‌کننده‌ی فیلم رفته بود هم از سوی این کمپانی بی‌پاسخ مانده است.

از سوی دیگر این اولین باری نیست که سودربرگ با نام مستعار دست به نگارش فیلم‌نامه می‌زند. در واقع این کارگردان مطرح بارها با اسم‌های مختلف عهده‌دار سمت‌های متنوعی در تولید آثارش شده است. به عنوان مثال او پیتر اندروز فیلم‌بردار و مری آن برنارد تدوینگر در «مجیک مایک دو ایکس ال» بوده است.

  • ایندی‌وایر