هنر و تجربه: درست است که تیلر شریدن تا چهل‌سالگی فیلم‌نامه‌نویسی را شروع نکرده بود اما حالا که دست به کار شده است نمی‌خواهد لحظه‌ای را از دست بدهد.

فیلم‌نامه‌ی «سیکاریو» او را در کانون توجه قرار داد و «اگر از آسمان سنگ ببارد» استعدادش را متبلور کرد؛ و حالا فیلم آینده‌اش «رود ویند» که اولین تجربه‌ او در مقام کارگردان هم هست، می‌تواند جایگاهش را به عنوان فیلم‌سازی متفاوت و منحصربه‌فرد تثبیت کند. با این حال، او که مدت‌ها بازیگر بود، مسیر نامتعارفی را برای کسب نامزدی اسکارش پیمود؛ راهی که علاقه‌مندان در هیچ کتاب آموزشی نمی‌توانند درباره‌اش بخوانند.

شریدن در گفت‌وگو با «والچر» چنین گفته است: «متوجه شدم هیچ‌کس نمی‌داند دارد چه می‌کند. تهیه‌کنندگان فقط به دنبال فیلم‌نامه‌هایی هستند که همه‌ عناصر قراردادی مورد نظرشان را داشته باشند و این در حالی است که فیلم‌های موفق، معمولاً این طور ساخته نمی‌شوند. به عنوان مثال «رفقای خوب» می‌توانست به یک کتاب آموزشی با این موضوع بدل شود که چرا نباید این طور فیلم‌نامه بنویسید؛ فیلم در ابتدا به صدای راوی متکی است اما سپس برای مدتی آن را فراموش می‌کند و در نهایت هم شخصیت اصلی، درست رو به دوربین صحبت می‌کند. این ساختار به‌قدری غیرمعمول است که شما پس از آن هرگز نمی‌دانید ممکن است چه اتفاقی روی بدهد. البته این موضوع برای من، هدف یک فیلم‌نامه‌نویس است: بردن تماشاگران به دنیایی که در آن نمی‌توانند وقایع بعدی را پیش‌بینی کنند.»

«رود ویند» از چهارم اوت (سیزده مرداد) روانه‌ اکران می‌شود.

  • پلی‌لیست