هنروتجربه: شماره چهلم ماهنامه هنروتجربه با تصویری از رخشان بنی‌اعتماد مشاور هنری و مجتبی میرتهماسب تهیه‌کننده پروژه کارستان در ۱۴۸ صفحه منتشر شد.

این شماره به نقد فیلم‌های اکران شده در گروه هنروتجربه، گزارش‌های مختلفی از جلسات نقد و بررسی، آیین دیدار با عوامل فیلم‌ها و مسائل مربوط به این گروه سینمایی می‌پردازد.

در صفحات ابتدایی این شماره یادداشتی از حجت‌الله ایوبی با عنوان «جایگاه والای سینمای هنروتجربه در جهان امروز» منتشر شده که درآن به اهمیت این سینما برای کشور و تجربه هنروتجربه در فرانسه و چین پرداخته است. در این شماره هم‌چنین به دو مناظره تلویزیونی یکی در برنامه «چشم شب روشن» با حضور شهرام مکری و همایون اسعدیان و دیگری در برنامه «شهر فرنگ» با حضور شاهین امین و مهرداد فرید با موضوعات سینمای هنروتجربه توجه شده است. برگزاری هفته فیلم ارمنستان به همت گروه هنروتجربه از دیگر برنامه‌هایی است که در مجله هنروتجربه به آن پرداخته شده است.

فریبا اشویی، محمد تقی‌زاده، امیرحسین ثنایی، شادی حاجی‌مشهدی، عزیزالله حاجی مشهدی، یزدان سلحشور، منوچهر دین پرست، رضا صائمی، نیوشا صدر، سحر عصرآزاد، حسین عیدی‌زاده، ندا قوسی، حمید گرشاسبی،  ساسان گلفر و ایلیا محمدی نیا درباره فیلم‌های هنروتجربه مطالب و نقدهای کوتاهی نوشته‌اند.

در این شماره هم‌چنین با ناهید حسن‌زاده درباره «زمانی دیگر»، محسن خان‌جهانی «انتهای خیابان پاستور» و با محمد احسانی دربا%D