هنروتجربه: ریچارد لینکلیتر که از سرشناس‌ترین و موفق‌ترین فیلم‌سازان مستقل است، اعتراف می‌کند که در پروژه‌ی تلویزیونی‌اش خیلی کند پیش رفته است اما این شرایط به‌زودی تغییر خواهد کرد.

لینکلیتر روز گذشته در صحبت‌هایش در انجمن منتقدان تلویزیون به پروژه‌های آینده‌اش هم اشاره کرد. او علاوه بر صحبت درباره مستند استادان آمریکایی شبکه‌ی پی‌بی‌اس با عنوان «ریچارد لینکلیتر: رؤیا، سرنوشت است» که به‌زودی پخش می‌شود، به مقاله‌ی تازه‌ای در «نیویورکر» در باب تاریخ تولیدهای تگزاس اشاره کرد. او گفت ایده‌ای به ذهنش خطور کرده است که ممکن است به تولید فیلم دیگری در زادگاهش بینجامد: «فیلم‌نامه‌ای دارم که به تگزاس ربط پیدا می‌کند و مشغول کار کردن روی آن هستم. یک داستان حقیقی است که اگر بخواهم خلاصه کنم باید بگویم درباره عوام‌فریبی است و یک شیاد. این موضوعی است که فکر می‌کنم کاملاً مناسب این دوره و زمانه است.»

او درباره همکاری با آمازون استودیوز و حفظ هویتش به عنوان یک فیلم‌ساز مستقل گفت: «آخرین پرچم برافراشته برای آمازون است اما برای من حکم یک فیلم مستقل را دارد.» با این وجود، طبق برخی گمانه‌زنی‌ها همین پروژه است که کار او را به همکاری با تلویزیون کشانده است. لینکلیتر درباره تأخیر در اجرای پروژه‌ تلویزیونی‌اش می‌گوید: «راستش را بخواهید فیلم‌های زیادی هستند که دوست دارم آن‌ها را بسازم.»

«ریچارد لینکلیتر: رؤیا، سرنوشت است» اول سپتامبر (ده شهریور) از پی‌بی‌اس پخش می‌شود.

  • ایندی‌وایر