هنر و تجربه: ایلای راث دست به بازسازی فیلم و احیای شخصیتی زده است که سال‌ها پیش چارلز برانسن با ایفای نقشش آن را به شهرت رساند.

ایلای راث در مقام فیلم‌ساز مدتی می‌شود که موفقیت ویژه‌ای را به کارنامه‌اش اضافه نکرده است. دو فیلم آخر او، «تق تق» و «جهنم سبز»، وقتی اکران شدند با کم‌ترین هیاهوی ممکن به کارشان پایان دادند. اما واقعاً به نظر نمی‌رسد این اتفاق برای فیلم بعدی راث هم تکرار شود.

مجموعه فیلم‌های «آرزوی مرگ» از سال ۱۹۷۴ آغاز شدند و قهرمان‌شان یعنی چارلز برانسن را به یک شمایل سینمایی بدل کردند. حالا در نسخه‌ی جدید، بروس ویلیس که خودش مجموعه فیلم‌های «جان سخت» را در کارنامه دارد و به‌نوعی جان سخت سینما عنوان گرفته، در قالب این قهرمان با نام پل کِرسِی ظاهر شده است. مجموعه‌ی اصلی شامل چهار فیلم می‌شود که آخری در سال ۱۹۹۴ اکران شد.

کرسی پدر آرامی است که پس از کشته شدن همسرش و تجاوز و به کما رفتن دخترش، به ماشین کشتاری بی‌رحم بدل می‌شود. جالب‌ترین موضوع درباره «آرزوی مرگ» جدید این است که «آناپورنا پیکچرز» آن را پخش خواهد کرد؛ کمپانی مقتدر پخش آثار مستقل که فیلم‌هایی مانند «او»، «سی دقیقه پس از نیمه‌شب»، «گوشبری آمریکایی» و «دیترویت» (که همین هفته روی پرده رفته) را در کارنامه دارد.

«آرزوی مرگ» از ۲۲ نوامبر (اول آذر) در سینماها به نمایش درمی‌آید و اولین ترِیلِر/ پیش‌پرده‌اش دیشب در فضای مجازی منتشر شد.

ایندی‌وایر •