هنر و تجربه: منتقدان سال گذشته چندان با فیلم فضایی و عاشقانه‌ی «مسافران» به کارگردانی مورتن تیلدام (و با بازی‌های لورنس و کریس پرَت در نقش‌های اصلی) مهربان نبودند. این طور شد که امتیاز میانگین ۳۱ از ۱۰۰ در سایت جمع‌آوری آرای منتقدانِ «راتن تومیتوز» برای فیلم به دست آمد.

با این وجود، «مسافران» در گیشه خودی نشان داد و بیش از سیصد میلیون دلار در فروش جهانی فروخت؛ و حتی در رشته‌های فنی هم دو نامزدی اسکار را به دست آورد. جنیفر لورنس در گفت‌وگوی تازه‌اش با «ووگ» خیلی دیر به منتقدان واکنش نشان داده است و در دفاع از فیلم گفته است: «فیلم‌نامه مشکل‌هایی دارد که در خصوص تشخیص ندادن‌ نویسندگان از توانایی خودم ناامید شدم. فکر می‌کردم فیلم‌نامه‌ی زیبایی است و حسابی تحت تأثیر داستان عاشقانه‌ی پیچیده‌اش قرار گرفته بودم.»

حرف‌های لورنس نشان می‌دهد که او با منطق پشت فیلم ایستاده است و متوجه اشکال‌های آن هم هست و بدش نمی‌آید که «مسافران» تدوین دوباره‌ای را تجربه کند. وی در پایان حرف‌هایش در جواب به نقدهای تندوتیز گروهی از منتقدان گفته است: «بی‌تردید این فیلم یک شکست نبوده است و به‌هیچ‌وجه از این تجربه پشیمان نیستم. فقط مصالح و مسائلی در فیلم وجود دارد که ای‌کاش پیش از ورود به پروژه بیش‌تر دقت می‌کردم و متوجه‌شان می‌شدم.»

  • ایندی‌وایر