هنروتجربه: در شرایطی که غالب خبرهای سینمایی امروز ۲۲ مرداد به جشن حافظ و اعلام برندگان این رویداد سینمایی اختصاص دارد،برخی اخبار مرتبط با گروه هنروتجربه در رسانه‌ها را مرور می‌کنیم.

روزنامه صبا گفت‌وگوی مفصلی با سجاد افشاریان بازیگر فیلم سینمایی «مفت‌آباد» داشته است. این فیلم هم‌اکنون در گروه هنروتجربه در حال اکران است؛ فیلمی که به زندگی روزمره چند جوان در طبقه فرودست جامعه می‌پردازد و با رویکردی جدید سعی کرده به هزارتوی روابط راه پیدا کند و به‌عنوان یک سند تصویری زنده از مشکلات و ناکامی‌‌های نسل جوان قابل ارجاع است.
افشاریان درباره فیلمنامه «مفت‌آباد» گفته است: «قصه «مفت‌آباد» حاوی یک داستان اجتماعی است که در حال‌ و هوای امروز تهران اتفاق می‌افتد و روایت می‌­شود. درباره قشری از جامعه است که تقریبا می­‌توان آن را منتسب به جنوب‌شهر دانست. چون داستان در جنوب‌شهر می‌­گذرد، طبعا از گونه زبانی رایج در جنوب‌شهر استفاده شده است. چه به‌عنوان نگاه مستقل و چه در انطباق با مابه‌ازای بیرونی، به نظرم این پردازش موفق بوده است. این که نگاه دیگرگونه‌ای به زبان موجود در طبقات مختلف جامعه داشته باشیم.»
او در ادامه به تحلیلی که از کاراکترش در فیلمنامه داشته اشاره کرده و می‌گوید: «بازیگری مقوله بسیار گسترده‌ای است که شیوه‌‌های مختلفی برای شکل دادن به یک نقش وجود دارد. از راه‌‌های بسیار مختلف و با ایده‌‌های مختلفی این اتفاق می‌­تواند صورت بگیرد. چه به‌لحاظ اتفاقات درونی و چه آرشیو ذهنی و چه به‌لحاظ تجربه دیداری و تجربه محیطی؛ ترکیبی از همه این‌ها می‌تواند باشد. درنهایت محصولی که ارائه می‌­شود، می‌تواند تلفیق و ترکیب همه این مولفه­‌ها باشد.»
افشاریان کم هزینه بودن این فیلم را از جمله نقاط قوت آن دانسته و گفت: ««مفت‌آباد» نقاط قوت زیادی دارد. ساده‌ترینش این است که در سینمایی که هر فیلمی برای ساخت، بالای یک‌ میلیارد هزینه خواهد داشت_ چه در زمینه تولید و چه هر هزینه دیگری_ فیلم ما با هزینه زیر صدمیلیون ساخته شده و جزو پرفروش‌‌های گروه هنر و تجربه است. این یعنی فی‌نفسه نقاط قوت زیادی دارد و اگر مخاطب این فیلم را دوست نداشته باشد، به این شکل دنبال نمی‌کند.»
از دیگر اخبار مرتبط با گروه هنروتجربه می‌توان به گفت‌وگوی مفصلی که روزنامه هنرمند با شیرین برق‌نورد درباره مستند «شاعران زندگی» داشته است اشاره کرد. این روزنامه امروز عکس صفحه اول خود را به گفت‌وگو با برق‌نورد اختصاص داده است.