هنروتجربه: «ساحره» اثر رابرت اِگِرز یکی از بهترین فیلم‌های سال گذشته میلادی بود؛ فیلمی حیرت‌انگیز و هراسناک که بیش‌تر به آثار استنلی کوبریک و اینگمار برگمان شباهت دارد تا فیلم‌های ترسناک معمول این روزگار.

از این رو وقتی خبر رسید که رابرت اگرز برای پروژه‌ی بعدش‌اش در ژانر وحشت باقی خواهد ماند و این بار می‌خواهد بازسازی «نوسفراتو» را جلوی دوربین ببرد، خیلی از علاقه‌مندان ژانر وحشت خوشحال شدند. البته کار این فیلم‌ساز جوان سخت است چون هم فیلم اصلی به کارگردانی اف. دبلیو. مورنائو یک اثر کلاسیک تاریخ‌سینمایی است و هم ورنر هرتسوگ با بازسازی خودش در سال ۱۹۷۹ که به فیلمی با عنوان «نوسفراتوی خون‌آشام» انجامید، کار فوق‌العاده‌ای انجام داده است. علاوه بر این، «سایه‌ خون‌آشام» نیز در سال ۲۰۰۰ یک نامزدی اسکار را برای ویلم دافو به همراه آورد که نقش مکس شِرِک را بازی کرد، خون‌آشام واقعی که مورنائو برای بازی در نقش اصلی فیلمش انتخاب کرد.

در این شرایط اگرز قصد دارد «نوسفراتو» را در سده‌ هفدهم بسازد، همان دوره‌ی تاریخی که «ساحره» در آن ساخته شد. پس بی‌تردید این بازسازی تازه با همان دقت به جزییات ساخته خواهد شد و از حال‌وهوای هراس‌انگیز اولین فیلم شگفت‌انگیز این کارگردان هم بی‌نصیب نخواهد ماند. جدیدترین خبر درباره این پروژه‌ سینمایی  حضور آنیا تیلرجوی در نقش اصلی است که در «ساحره» هم نقش اول را بازی کرد.

  • پلی‌لیست