هنر و تجربه: برنیس بژو و الکساندر فلینگ بازیگران تریلر دلخراشی هستند که وقایعش در رشته کوه‌های سرد دولومیت ایتالیا روی می‌دهد.

پرداخت نوآورانه و کنجکاوی‌برانگیز مضمون «پیوند خانوادگی» همیشه کار دشواری بوده است اما فیلم‌ساز آلمانی یان تسابیل با همین ایده سراغ پروژه‌اش رفته و فیلمی دیوانه‌وار و پرهیجان ساخته است؛ به‌گونه‌ای که علاقه‌مندان پس از تماشای فیلم هرگز نگاه سابق را به یک برنامه تعطیلات خانوادگی در کوهستان نخواهند داشت.

در «سه قله» ارن (فلینگ) با دوستش لئا (بژو) و پسر هشت‌ساله‌اش تریستان (آریان مونتگومری) عازم سفری به کوه‌های دولومیت می‌شوند که قرار است خاطره‌ای شاعرانه را برای آن‌ها رقم بزند. اما اوضاع به همین سادگی نیست و لئا باید برای حفظ خانواده‌ کوچک تازه‌اش تلاش کند. سینمادوستان احتمالاً به‌سرعت متوجه می‌شوند که سبک معمایی و رازآلود فیلم تحت تأثیر اثر تحسین‌شده‌ای مانند «فورس ماژور» (روبن اوستلوند، ۲۰۱۴) شکل گرفته است.

سازندگان «سه قله» در حالی که خودشان را برای اولین نمایش بین‌المللی فیلم در جشنواره تورنتو آماده می‌کنند، اولین کلیپ اختصاصی فیلم تازه‌شان را به بهانه‌ حضور در تورنتو روز گذشته در فضای مجازی منتشر کردند تا مقدمات حضور بین‌المللی‌شان و شاید استقبال جهانی از اثرشان را فراهم کرده باشند.

  • ایندی‌وایر