هنروتجربه: اولین شماره  دوره جدید مجله هنروتجربه با صدور مجوز رسمی معاونت امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای عرضه در کیوسک‌ها مطبوعاتی و مراکز ارایه محصولات فرهنگی عرضه شد.

این شماره از  مجله با عکسی از امیرنادری به کارنامه این فیلمساز به بهانه اکران فیلم «کوه» در گروه هنروتجربه پرداخته شده است.

در این شماره به نقد فیلم‌های اکران شده در هنروتجربه، گزارش‌های مختلفی از جلسات نقد و بررسی، آیین دیدار با عوامل فیلم‌ها و مسائل مربوط به این گروه سینمایی می‌پردازد. امیرحسین علم‌الهدی در یادداشتی با عنوان «هویت سینمای هنروتجربه در عرصه رسانه مکتوب» به حضور مجله هنروتجربه در بین رسانه‌های مکتوب پرداخته و حسین سلطان محمدی درمطلب «بودن یا نبودن، مسئله چیست؟» به موضوع حضور و اهمیت هنروتجربه در سینمای کشور توجه داشته است.

منوچهر دین‌پرست، علیرضا نراقی، سیدرضا صائمی، شادی حاجی محمدی، علی‌اصغر کشانی، حمیدرضا گرشاسبی، شوکا حسینی، ایلیا محمدی، ندا قوسی و سحر عصرآزاد درباره فیلم‌های هنروتجربه مطالب و نقدهای کوتاهی نوشته‌اند.حسین عیدی‌زاده نیز درباره فیلم «جزیره‌های جداافتاده» ساخته آکی کوریسماکی نوشته و نیوشا صدر به معرفی کتاب «فیلم و منتقدان فمینیست» نوشته شوهینی چادوری با ترجمه محسن خاکپور و فرهاد جعفری پرداخته است.در این شماره همچنین با بهرام بهرامیان کارگردان «پریناز»، بهرام عظیم‌پور «آتش تا پنبه»، مهناز افضلی «مادر زمین»، مهران مهدویان «اگزما» و مهدی گنجی «پازلی‌ها» گفت‌وگو شده است.

گفتنی است پیش از این چهل شماره از مجله هنروتجربه در سینماهای این گروه به صورت رایگان توزیع شد.