هنر و تجربه: هریسن فورد و راین گاسلینگ شاید نقش‌های اصلی را بر عهده داشته باشند و بیش‌تر در دنباله‌ی «بلید رانر» دیده شوند اما لنزهای چشمان جرد لیتو هم به گونه‌ی دیگری تصاویر و فیلم را تحت‌الشعاع خود قرار داده‌اند.

پیش‌پرده‌ی بین‌المللی تازه‌ای از دنباله‌ی پرهزینه‌ی دُنی ویلنوو با نام «بلید رانر ۲۰۴۹» در فضای مجازی منتشر شده است که مملو از نماهای حیرت‌انگیز جدیدی است که آینده‌ای زیبا و شوم را نقاشی کرده‌اند. راین گاسلینگ در ابتدای پیش‌پرده‌ی جدید، برای چند لحظه آرامش را تجربه می‌کند اما در ادامه به درون جهان رپلیکانت‌ها کشیده می‌شود.

جرد لیتو در نقشی بسیار شوم و استیلیزه، نقشه‌ی سیاهی در سر دارد . انفجارها و انبوهی از نماهای زیبا در فیلم‌ هم هستند که ثمره‌ی کار فیلم‌بردار افسانه‌ای راجر دیکینز هستند. ویلنوو به‌تازگی به «ایندی‌وایر» گفت که دیکینز چه‌طور استعداد منحصربه‌فردش را در اختیار این پروژه‌ی علمی‌خیالی قرار داد.

ویلنوو این طور توضیح می‌دهد: «گاهی وقت‌ها او بیش‌تر به یک دانشمند می‌ماند . برای او مهم است که منطق نور در هر نما و صحنه چه‌طور درست از کار درآید. اما در این فیلم می‌توانم بگویم که بازیگوشانه‌تر عمل کرد… چون در قیاس با اغلب وقت‌ها که باید به واقعیت وفادار باقی بمانید، فضای بیش‌تری برای تجربه داشت.»

«بلید رانر ۲۰۴۹» از ششم اکتبر (چهارده مهر) روانه سالن‌های سینما و پرده نقره‌ای می‌شود.

ایندی‌وایر •