هنروتجربه: جشنواره سلامت درحالی به پایان رسید که فیلم‌هایی از گروه هنروتجربه در این جشنواره مورد تقدیر قرار گرفتند. محمد کارت با «آوانتاژ» جایزه نخست بخش مستند را دریافت کرد و مهناز افضلی برای «مادر زمین» جایزه ویژه هیات داوران را در بخش مستند به خود اختصاص داد. همچنین فیلم «سهیلا شماره ۱۷» ساخته محمود غفاری که سال گذشته در بخش هنروتجربه جشنواره فجر نیز به نمایش درآمده بود، تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار را کسب کرد.

جشنواره‌ فیلم «سلامت» به یاد دو هنرمند درگذشته علی معلم و وحید نصیریان ، امیدواری برای تاسیس بیمارستان هنرمندان، تقدیر از رخشان بنی‌اعتماد  و معرفی برگزیدگان و اجرای ناظری‌ها (پدر و پسر) به سکانس پایانی رسید.

برگزیدگان دومین جشنواره فیلم سلامت به شرح زیر است:

جوایز بخش دانشجویی:

دیپلم افتخار و جایزه نقدی هیات داوران اهدا به فیلم «بلندگو» به کارگردانی بهنام اسدالهی اهدا شد.

جایزه سوم: تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و مبلغ ۳۰ میلیون ریال به فیلم «بنگ بنگ» به کارگردانی احمد تراب‌پور داده شد.

جایزه دوم: تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخارو مبلغ ۴۰ میلیون ریال به فیلم «تردمیل» به کارگردانی بنفشه جاهد تعلق گرفت.

جایزه اول: تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار به مبلغ ۵۰ میلیون ریال به صورت مشترک به فیلم‌های «نسبت خونی» به کارگردانی حسین و پدرام امیری و فیلم «طبق عادت همیشگی» به کارگردانی محمد حمزه‌ای اهدا شد.

جایزه ویژه هیات داوران شامل لوح زرین و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به فیلم «آگهی فروش» به کارگردانی قصیده گلمکانی تقدیم شد.

جوایز بخش برنامه‌های تلویزیونی:

جایزه سوم: تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار به مبلغ ۶۰ میلیون ریال به صورت مشترک به:  عاطفه میرسیدی برای گزارش «دیابت محدودیت نیست» و یوسف سلامی برای مجموعه «بدون دخانیات» تعلق گرفت.

جایزه دوم: تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار به مبلغ ۸۰ میلیون ریال به  آزیتا رصافی برای برنامه تلویزیونی «آسمان مال من است» اهدا شد.

جایزه اول: تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار به مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال به هادی امیری و رها فرجی برای برنامه تلویزیونی «عصر واروونه» تعلق گرفت.

جایزه ویژه هیئت داوران: لوح زرین به همراه دیپلم افتخار و جایزه نقدی به صورت مشترک به داریوش فرضیایی، مسلم آقاجانزاده و احمد درویشعلی‌پور برای مجموعه تلویزیونی «محله گل و بلبل» اهدا شد.

محمدکارت-سلامت

جوایز بخش مستند:

جایزه سوم: تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و مبلغ ۶۰ میلیون ریال به «پنجاه سالگی» به کارگردانی «صبا ندایی» تعلق گرفت.

جایزه دوم: تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و مبلغ ۸۰ میلیون ریال به صورت مشترک به فیلم «سحاب» به کارگردانی آرش لاهوتی و فیلم «سالسوس» به کارگردانی آریان عطارپور تعلق گرفت.

جایزه اول: تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال مشترکا به فیلم مستند «آوانتاژ» به کارگردانی محمد کارت و فیلم «خوان بی‌خوان» به کارگردانی هادی معصوم دوست اهدا شد.

جایزه ویژه هیات داوران: شامل لوح زرین و دیپلم افتخار به فیلم «مادر زمین» به کارگردانی مهناز افضلی تعلق گرفت.

جوایز بخش سینمایی:

دیپلم افتخار، لوح زرین و جایزه نقدی به «بیست و یک روز بعد» به کارگردانی محمدرضا خردمندان اهدا شد.

جایزه سوم: تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و مبلغ ۸۰ میلیون ریال به فیلم «شماره ۱۷ سهیلا» به کارگردانی محمود غفاری و تهیه‌کنندگی امیر سیدزاده تعلق گرفت.

جایزه دوم: تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال اهدا شد به «ملی و راه‌های نرفته» به کارگردانی تهمینه میلانی و تهیه‌کنندگی محمد نیک‌بین رسید.

جایزه اول: تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و مبلغ ۱۲۰ میلیون ریال به «زیر سقف دودی» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی پوران درخشنده تعلق گرفت.

جایزه ویژه هیات داوران: شامل لوح زرین، دیپلم افتخار به فیلمنامه «سوفی و دیوانه» به آقای مهدی کرم‌پور و مهدی سجاده‌چی اهدا شد.

جایزه بهترین فیلم از نگاه انجمن اهداء عضو به فیلم «فصل نرگس» به کارگردانی نگار آذربایجانی اهدا شد.

جایزه بهترین فیلم انجمن امداد سرطان به مستند «پنجاه سالگی» به تهیه‌کنندگی مژگان صیادی و صبا ندایی رسید.

جایزه بهترین فیلم از نگاه انجمن اخلاق پزشکی به فیلم «آپاندیس» به کارگردانی حسین نمازی تعلق گرفت.