هنر و تجربه:  درباره قالب‌های نمایشی سه‌بعدی، آیمکس – و شاید حتی چهاربعدی – اخبار و گزارش‌های زیادی منتشر شده‌است ، اما آیا چیزی از قالب «اسکرین‌ایکس»/ ScreenX می‌دانید؟

این قالب جدیدی خواهد بود که «کینگزمن: محفل طلایی» (متیو وان) با آن در چند مکان مختلف نمایش داده خواهد شد. به گزارش «ددلاین» ماه آینده هم‌زمان با نمایش عمومی این دنباله بر کمدی جاسوسی سال ۲۰۱۴ «کینگزمن: سرویس مخفی»، اکران این فیلم در چند سینما هم به صورت جدید تجربه می‌شود که یک سیستم نمایش ۲۷۰ درجه‌ای وسیع (پانورامایی) است که در سالنی با سه پرده، تجربه‌ی بصری فراگیر و احاطه‌کننده‌ای را برای تماشاگران رقم خواهد زد.

اندرو کریپس به نمایندگی از کمپانی فاکس قرن بیستم در بیانیه‌ای این قالب جدید را چنین توصیف کرده است: «اسکرین‌ایکس یک قالب غوطه‌ورکننده و از نظر بصری زیباست که ورای تجربه‌ی فیلم‌بینی معمولی در سالن سینما است. ما دومین فیلم از فرنچایز «کینگزمن» را در سینماهایی در سراسر جهان به این صورت نمایش خواهیم داد و پیش‌بینی‌مان این است که طرفداران به بهترین شکل ممکن از چنین تجربه سینمایی متفاوتی به وجد خواهند آمد.»

جالب است که بدانید قالب «اسکرین‌ایکس» توسط کمپانی سی‌جی از کره جنوبی تکمیل شده و در سئول و بوسان به‌مراتب بیش از دیگر نقاط جهان جاافتاده است. «کینگزمن: محفل طلایی» از ۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریور) اکران خواهد شد.

  • ایندی‌وایر