هنر و تجربه: کمپانی بین‌المللی «پتی»/ Pathe حقوق پخش جهانی فیلم «کاپری-باتری» را در خارج از ایتالیا به دست آورد؛ درامی که اثر جدید فیلم‌ساز مؤلف ایتالیایی، ماریو مارتونه به شمار می‌رود.

این فیلم که توسط ایندیگو فیلم (که فیلم اسکاری «زیبایی عظیم» اثر پائولو سورنتینو را در کارنامه دارد) تهیه شده است، ماه اوت سال گذشته در جزیره مشهور کاپری جلوی دوربین رفت. داستان در سال ۱۹۱۴ روی می‌دهد و درباره کمونی از مردمان شمال اروپاست که در این جزیره با هنر و سبک‌های زندگی متفاوت و متمایزشان در آستانه جنگ جهانی اول دور هم جمع شده‌اند.

فیلم در تبلیغات رسانه‌ای‌اش هم چنین توصیف شده است: «جزیره‌ای که بی‌مانند است، کوهستانی که در دل آب‌های مدیترانه نشسته است، و در آغاز قرن بیستم مکانی پرجاذبه برای هر کسی است که با ایده‌آل‌هایی نظیر آزادی و ترقی می‌خواهد زندگی‌اش را پیش ببرد.»

ترکیب بازیگران فیلم شامل هنرمندان ایتالیایی مانند ماریانا فونتانا، دوناتِلا فینوچیارو و آنتونیو فولِتو، جِنا تیام فرانسوی، رینوت شولتن فون آشات هلندی، ماکسیمیلیان دیر آلمانی و بازیگر روس مقیم ایتالیا رینات خیسماتولین می‌شود. فیلم قبلی مارتونه با عنوان «لئوپاردی» در سال ۲۰۱۴ در بخش رقابتی ونیز روی پرده رفت و سپس در گیشه به یک موفقیت بومی بدل شد.

  • ورایتی