هنر و تجربه: اگر تا امروز به فکر مالکیت تخم زِنومورف در فیلم‌های «بیگانه»، شمشیر کونن بربر، شلاق ایندیانا جونز یا دیگر اثاثیه‌ی سر صحنه‌ی سایر فیلم‌های مشهور تاریخ سینما افتاده‌اید، حالا این فرصت را به دست آورده‌اید!

به گزارش «وایر» حراج بسیار بزرگی اواخر این ماه در لندن برپا می‌شود که در آن ششصد قلم کالا به فروش گذاشته می‌شوند. این رویداد توسط کمپانی «پراپ استور» برگزار می‌شود. برندن آلینگر در ایمیلی به «وایر» چنین اعلام کرده است: «این اثاثیه از مکان‌ها و منابع بسیار متعدد و متنوعی گردآوری شده‌اند از جمله مجموعه‌های شخصی، استودیوها و کمپانی‌های تولیدی، کارکنان بخش‌های مختلف صنعت سینما و…»

شاید برای بعضی از علاقه‌مندان طبیعی باشد که تقریباً همه وسایل موجود قیمت‌های بسیار گرانی دارند و ارزان‌ترین قلم‌ها از ۹۷۱ دلار شروع می‌شوند. به عنوان نمونه، یک دوربین ILM که در فیلم «امپراتوری ضربه می‌زند» از مجموعه‌ی «جنگ‌های ستاره‌ای» استفاده شده، قیمت اولیه‌ای در حدود ۱۳۰ هزار دلار دارد!

این حراج زنده روز ۲۶ سپتامبر (۴ مهر) در لندن برپا خواهد شد. علاقه‌مندان می‌توانند فهرست کامل اقلام موجود و قیمت‌های اولیه را در سایت «پراپ‌استور‌آکشن» مرور کنند.

  • ایندی‌وایر