هنر و تجربه: «تاریک‌ترین زمان»/ Darkest Hour جدیدترین فیلم جو رایت که یک درام زندگینامه‌ای درباره وینستن چرچیل است، روز گذشته اولین نمایش جهانی‌اش را در جشنواره تلیوراید پشت سر گذاشت و با تحسین گسترده منتقدان مواجه شد، به‌خصوص برای بازی گری اولدمن در نقش اصلی.

آن تامپسن از نشریه‌ی «ایندی‌وایر» بازی اولدمن را مستحق اسکار بهترین بازیگر ارزیابی کرده است و همکارش دیوید ارلیش نیز درباره «تاریک‌ترین زمان» نوشته: «این فیلم به اندازه خود چرچیل شورانگیز و درنده‌خو است.» نظر کوتاه دو منتقد دیگر هم به شرح زیر است:

پیتر دبروژ، ورایتی: «رایت هم یک فیلم‌ساز خوش‌قریحه است و هم ذاتاً یک شومن. او به گونه‌ای فیلم‌نامه را به تصویر کشیده است که احتمالاً هیچ کارگردان دیگری نمی‌توانست تصورش را هم بکند. او از همان اولین فیلمش با نام «غرور و تعصب» در سال ۲۰۰۵ دست به کار بازنویسی قواعد فیلم‌برداری و ساختن فیلم‌های تاریخی شد و جدیدترین اثرش هم از این قاعده مستثنا نیست.»

گرگوری الوود، پلی‌لیست: «معدود کسانی شاید پیدا شوند که استدلال کنند گری اولدمن یکی از بهترین بازیگران نسل خودش نیست، اما این نقش‌آفرینی به قدری درخشان و استادانه است که می‌تواند در دهه‌های آتی به الگو و مثالی بر کارنامه‌ی پربار بازیگری او بدل شود.»

بن مندلسون، کریستین اسکات تامس، لی‌لی جیمز و استیون دیلِین از دیگر بازیگران فیلم هستند. کمپانی «فوکس فیچرز» این فیلم را از ۲۲ نوامبر (اول آذر) در سینماها اکران خواهد کرد.

  • ایندی‌وایر