هنر و تجربه: نشریه‌ «ورایتی» دست به انتشار جزییاتی درباره مجموعه‌های تلویزیونی جدید کمپانی «آمازون» زده است که مسئولانش امیدوارند با ارائه آن‌ها بتوانند دوباره سروصدایی در شبکه‌های اجتماعی مجازی برپا کنند و بتوانند با موفقیتی از نوع «بازی تاج‌وتخت» محبوبیتی جهانی را به دست آورند.

در این میان، هیجان‌انگیزترین پروژه «جنگ‌های تونگ» نام دارد که قرار شده وونگ کار وای فیلم‌ساز سرشناس هنگ‌کنگی آن را کارگردانی کند. کار وای که با فیلم‌هایی مانند «قطار سریع‌السیر چونگ‌کینگ» (۱۹۹۴) و «در حال‌وهوای عشق» (۲۰۰۰) سینمادوستان را شیفته کرده است، تازه‌ترین سینماگر مؤلفی است که می‌خواهد درامی را برای تلویزیون جلوی دوربین ببرد.

فیلم‌نامه توسط پل آتاناسیو (که «مسابقه‌ تلویزیونی» (۱۹۹۴) و «دانی براسکو» (۱۹۹۷) را در کارنامه دارد) نوشته می‌شود. روی پرایس رییس «آمازون استودیوز» این پروژه را بسیار جالب دانسته و از آن به عنوان اثری تاریخی نام برده است که تاریخ حماسی مهاجرت چینی‌ها به آمریکا را با حال‌وهوای آثار جنایی در هم آمیخته است.

آخرین فیلم کارنامه‌ وونگ کار وای «استاد بزرگ» است که در سال ۲۰۱۳ به نمایش عمومی درآمد؛ و هرچند این فیلم‌ساز در سال‌های اخیر کم‌کار بوده است اما باز هم هر پروژه‌ جدید کارگردان «دوران سرکشی» (۱۹۹۱) و «۲۰۴۶» (۲۰۰۴) برای سینمادوستان کنجکاوی‌برانگیز خواهد بود.

  • ایندی‌وایر