هنر و تجربه: کیت وینسلت پس از همکاری با وودی آلن در «واندر ویل» (با توجه به همکاری‌اش با رومن پولانسکی در «کشتار») حالا در سال‌های اخیر با دو کارگردان بزرگی همکاری داشته است که به اندازه‌ی محبوبیت و شأن سینمایی‌شان، جنجال‌آفرین بوده‌اند.

رومن پولانسکی که دهه‌هاست به خاطر پرونده‌اش پا به ایالات متحده نگذاشته است و وودی آلن هم به آزارهای مشابهی متهم شده است. وینسلت در گفت‌وگوی تازه‌اش با «نیویورک تایمز» در پاسخ به این‌که آیا اتهام‌های وارده به آلن باعث تردید او در این همکاری شد یا نه، چنین پاسخ داده است: «البته که هر کسی به این مسائل فکر می‌کند اما در عین حال، من هیچ شناختی از وودی و آن خانواده نداشتم. من به عنوان بازیگر یک فیلم فقط باید خودم را کنار می‌کشیدم و می‌گفتم چیزی نمی‌دانم. واقعاً هم نمی‌توانم درباره درستی یا اشتباهی هیچ‌یک از این اتهام‌ها اظهار نظر کنم.»

وینسلت در ادامه افزوده است: «من همه‌ی این‌ها را از ذهن گذراندم و بعدش تصمیم گرفتم آن‌ها را کنار بگذارم و همکاری‌ام را تجربه کنم. وودی آلن یک کارگردان فوق‌العاده و بی‌همتاست؛ رومن پولانسکی هم همین طور. به همین خاطر من تجربه همکاری فوق‌العاده‌ای را با هر دوی‌شان پشت سر گذاشتم و این حقیقتی است که می‌توانم با قاطعیت بگویم.»

«واندر ویل» پانزدهم اکتبر (۲۳ مهر) جشنواره فیلم نیویورک را پایان می‌دهد و از اول دسامبر (دهم آذر) اکران خواهد شد.

  • ایندی‌وایر