هنر و تجربه: داستان کوتاه فراطبیعی استیون کینگ با عنوان «بچه‌های کوچک را تحمل کن»/ Suffer the Little Children به خاطر موفقیت چشمگیر فیلم ترسناک «آن» (که جدیدترین اقتباس سینمایی از رمان‌های این نویسنده‌ی سرشناس است) به فیلم برگردانده می‌شود.

این داستان کوتاه اولین بار در سال ۱۹۷۲ در مجله‌ی «کاوِلیئر» منتشر شد و درباره یک معلم کلاس اول است که متوجه ویژگی‌های خاص و غریبی در بچه‌های کلاسش می‌شود و به سرنخ‌هایی درباره مرگ‌های مرموز در شهری می‌شود که به‌تازگی در آن ساکن شده است. این داستان بعدها در قالب مجموعه‌ی «کابوس‌ها و رؤیاها» کینگ به چاپ رسید.

شان کارتر نویسندگی و کارگردانی این فیلم را بر عهده خواهد داشت که به‌تازگی تریلری با نام «حواست را جمع کن»/ Keep Watching را ساخته که هنوز تاریخ اکرانش مشخص نشده است. عنوان داستان «بچه‌های کوچک را تحمل کن» از انجیل و نقل قولی از عیسی مسیح به حواریونش – درباره میل او به دوستی و جلب بچه‌ها به جای فاصله‌گیری از آن‌ها – گرفته شده است.

هالیوود تا امروز چند دوجین اقتباس سینمایی از آثار کینگ را تولید کرده است که «کری» (براین دی‌پالما، ۱۹۷۶) و «تلألؤ» (استنلی کوبریک، ۱۹۸۰) از اولین نمونه‌ها به شمار می‌روند. «مسیر سبز» (فرانک دارابونت، ۱۹۹۹) موفق‌ترین اقتباس در گیشه بوده است که به فروش جهانی ۲۹۰ میلیون دلار رسید؛ رکوردی که به احتمال زیاد با فروش فوق‌العاده‌ی «آن» به‌زودی شکسته خواهد شد.

ورایتی•