هنر و تجربه: جیمز فرانکو بازیگر و کارگردان فیلمی است که تولید اثر به شدت بد تامی وایسو با عنوان «اتاق» را بازگو می‌کند؛ فیلمی به نام «هنرمند فاجعه»/ The Disaster Artist که اگر با جادوی پخش کمپانی توزیع‌کننده‌ی «A24»‌ همراه شود می‌تواند در فصل جوایز غافلگیرکننده ظاهر شود.

فعالیت‌های جیمز فرانکو در مقام کارگردان به‌واسطه‌ی فیلم جدیدش در آستانه‌ی یک جهش بزرگ قرار دارد. «هنرمند فاجعه» پس از نمایش نسخه‌ی «در حال کارش» در جشنواره «SXSW» در ماه مارس بسیار مورد توجه و تحسین قرار گرفت و حالا در مسیر فصل جوایز قرار گرفته است. اولین پیش‌پرده‌ی این فیلم که شب گذشته اولین نمایش جهانی‌اش را در جشنواره فیلم تورنتو پشت سر گذاشت، دیروز در فضای مجازی منتشر شد.

«هنرمند فاجعه» داستان ساخت درامی با نام «اتاق» را بازگو می‌کند که اغلب آن را «همشهری کینِ» فیلم‌های بد قلمداد کرده‌اند! فرانکو در نقش کارگردان فیلم یعنی تامی وایسو بازی کرده و ترکیب بازیگرانی متشکل از دیو فرانکو، ست روگن، آری گرینِر، شارن استون و هانیبال بیورِس در برابر او حضور دارند. فیلم‌نامه توسط نویسندگان فیلم‌های «پانصد روز با سامر» و «اکنونِ فوق‌العاده» یعنی زوج مایکل اچ. وبر و اسکات نویشتاتر نوشته شده است.

«هنرمند فاجعه» احتمالاً موفق‌ترین فیلم فرانکو در مقام کارگردان خواهد شد. این فیلم از اول دسامبر (ده آذر) روانه‌ی نمایش عمومی می‌شود.

  • ایندی‌وایر