هنر و تجربه: «مادر!» امتیاز دور از ذهن و عجیبی از تماشاگران عمومی‌اش در سالن‌های سینما گرفته است که از برخی جهات می‌تواند نشان افتخارش هم به شمار آید!

تریلر جدید دارن آرونوفسکی با بازی جنیفر لورنس و خاویر باردم در نقش‌های اصلی، نقدهای کاملاً مثبتی از عموم منتقدان گرفته است اما شکست آن در جلب توجه عموم سینماروها که احتمالاً با غرابت فیلم ارتباط برقرار نکرده‌اند، می‌تواند به شکست غیرمنتظره‌ی این فیلم ختم شود که در حال حاضر در نزدیک به ۲۴۰۰ سالن روی پرده است.

شرکت پژوهش‌های بازاری «سینما اسکور»/ CinemaScore که در لاس‌وگاس مستقر است، هر آخرهفته به بررسی واکنش‌های تماشاگران نسبت به فیلم‌های تازه‌ی اکران می‌پردازد و نتیجه‌هایش را با عایدی‌های گیشه تطبیق می‌دهد. از دیگر فیلم‌هایی که در این بررسی‌ها مثل «مادر!» به امتیاز «اف» دست یافته‌اند می‌توان به «سولاریس» (استیون سودربرگ)، «کشتن آن‌ها با آرامش» (اندرو دامینیک)، «باگ» (ویلیام فریدکین) و «من می‌دانم چه کسی مرا کشت» (کریس سیورتسن) اشاره کرد.

با این وجود فروش اولیه‌ی «مادر!» در گیشه آن قدر هم بد نبوده است. به گزارش «باکس آفیس موجو» می‌تواند در پایان اولین آخرهفته‌اش به فروشی دوازده میلیون دلاری دست یابد. این رقم با توجه به بودجه‌ی سی میلیون دلاری فیلم اصلاً قابل توجه نیست اما شاید گویای جذابیت ترکیب بازیگرانش برای عموم تماشاگران باشد که شامل اد هریس و میشل فایفر هم می‌شود.

ایندی‌وایر•