هنر و تجربه: جان وو پس از یک دهه که مشغول  ساخت فیلم‌های حماسی-تاریخی بود ، با فیلم اکشن تریلری با نام «شکار تبهکار»/ Manhunt به زمان حال و دوران معاصر بازگشته است.

جدیدترین فیلم کارگردان آثار مطرحی چون «سرسخت»، «تغییر چهره» و «آدم‌کش» به تازگی در جشنواره تورنتو روی پرده رفته است؛ جایی که این تریلر خیانت‌آمیز با نقدهای مثبتی روبه‌رو شد. پیش‌پرده این فیلم روز گذشته برای علاقه‌مندان در فضای مجازی منتشر شد.

داستان درباره دو چیو است، وکیل بین‌المللی موفقی از چین که مدت‌هاست برای کمپانی داروسازی بزرگ و مطرح ژاپنی «تنجین» کار می‌کند. او در شب سالروز شصت‌وپنجمین مهمانی پرزرق‌وبرق شرکت اعلام می‌کند که همکاری‌اش به پایان می‌رسد. چیو همان شب در خانه‌اش مورد حمله قرار می‌گیرد. او بی‌هوش می‌شود اما فردا صبح وقتی چشم باز می‌کند، چاقویی را در دستش می‌بیند و کارمندی از شرکت که در خانه‌اش به قتل رسیده است. چیو به طور طبیعی می‌خواهد بداند چه کسی این پاپوش را برای او دوخته است و به چه دلیل؟ جواب سؤال او با فساد، ظلم و بی‌رحمی و یک جفت زن آدم‌کش ظاهراً شکست‌ناپذیر پیوند می‌خورد!

«شکار تبهکار» هنوز در داخل ایالات متحده پخش‌کننده‌ای نیافته است اما با نظرهای مثبت جشنواره تورنتو بعید نیست که به‌زودی اتفاق خوبی را در این خصوص تجربه کند.

ایندی‌وایر•