هنر و تجربه: دیوید لینچ و دنی ویلنِو امسال را به تلفیق گذشته و آینده سپری کردند! لینچ که فصل سوم «تویین پیکس» را جلوی دوربین برد که اولین بار در سال ۱۹۹۰ روی آنتن رفته بود و ویلنو، خود را آماده‌ی نمایش «بلید رانر ۲۰۴۹» می‌کند که دنباله‌ای است بر اثر کلاسیک علمی‌خیالی سال ۱۹۸۲ ریدلی اسکات.

اما اتفاق جالبی که در ادامه می‌افتد این است که راه لینچ و ویلنو به‌نوعی به دلیل تولید نسخه‌ی جدیدی از فیلم «دون» به هم خواهد رسید؛ فیلمی که لینچ در سال ۱۹۸۴ آن را ساخت ولی چندان مورد توجه قرار نگرفت و حالا نوبت ویلنو است که شانس و بخت خود را با اقتباس از رمان فرانک هربرت بیازماید.

ویلنو در گفت‌وگوی تازه‌اش با «یاهو موویز» گفته است که از طرفداران «جدی و پروپاقرص» لینچ است ولی «دون» به‌هیچ‌وجه برایش معنا و مفهومی پیدا نکرده و وقتی سراغ این پروژه برود، اثرش به منبع اقتباس بیش‌تر شباهت خواهد داشت: «”دون” به کارگردانی لینچ آن فیلمی نبود که انتظارش را داشتم. از این رو دوست دارم آن تصاویر و حس‌وحالی را در اثرم خلق کنم که هنگام خواندن کتاب در ذهنم مجسم شدند.»

کارگردان فیلم‌های «زندانی‌ها»، «دشمن» و «سیکاریو» به این موضوع هم اشاره کرد که فیلم او «اصلاً یک بازسازی یا هر اثر مشابه این نخواهد بود… و ما قصد داریم به خود رمان برگردیم.» فیلم‌نامه‌ی این پروژه توسط اریک راث نوشته می‌شود که فیلم‌های «مونیخ» و «مورد عجیب بنجامین باتن» را در کارنامه دارد.

  • پلی‌لیست