هنروتجربه: جودی دنچ اولین مراحل مذاکره برای بازی در پروژه سینمایی جدید کمپانی دیزنی با عنوان «آرتمیس فول» را پشت سر می‌گذارد؛ پروژه‌ای که اقتباس سینمایی کنت برانا از کتابی به همین نام است.

این کتاب کودکان به قلم ایون کالفر، داستان پسر دوازده‌ساله‌ زیرکی با نام آرتمیس فول دوم را روایت می‌کند که یک مغز متفکر جنایتکار است! او نقشه‌ ربودن طلا از مرکزی مخفی به نام «فری پیپل» را می‌کشد که او را در مواجهه با بعضی از خطرناک‌ترین موجودات روی زمین قرار می‌دهد. در طول کتاب‌های این مجموعه، فول به جای یک آدم‌ بد تمام‌عیار به یک ضدقهرمان بدل می‌شود و اغلب در کنار پریان قرار می‌گیرد تا موجودات شرور واقعی را سر جای‌شان بنشاند.

جودی دنچ و کنت برانا اخیرا در «قتل در قطار سریع‌السیر شرق» همکاری کرده‌اند که برانا هم کارگردانی‌اش کرده و هم در نقش مقابل دنچ بازی کرده است. این دو در سال ۲۰۱۵ در «قصه زمستان» همبازی شدند.

نمایش‌نامه‌نویس ایرلندی کانر مک‌فیرسن برای نوشتن فیلم‌نامه انتخاب شده و کمپانی دیزنی به‌تازگی تاریخ نهم اوت سال ۲۰۱۹ را برای نمایش عمومی فیلم اعلام کرده است. هاروی واینستین و برانا هم در تهیه‌کنندگی پروژه دخالت خواهند داشت.

  • ورایتی