هنر و تجربه: برزیل فیلمی با عنوان «بینگو: پادشاه بامدادها» – که یکی از کنجکاوی‌برانگیزترین عنوان‌های سینمایی‌اش در سال ۲۰۱۷ بود – را برای حضور در رقابت بخش اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان برگزید.  

این فیلم که توسط کمپانی قدرتمند برزیلی «Gullane» تهیه شده است، در واقع پیروزی است برای برادران وارنر که شعبه‌‌اش در برزیل در تولید فیلم مشارکت داشته و در آمریکای لاتین هم توسط «وارنر لاتین امریکا» پخش خواهد شد. این انتخاب توسط هیأتی متشکل از بیش از دویست متخصص سینما انجام شد تا از جدل‌های ناشی از گزینش سال گذشته پرهیز شود؛ در سال ۲۰۱۶ اعلام خصومت علنی یکی از اعضای گروه انتخاب با فیلم «دلو»/ Aquarius (که در جشنواره کن حاضر شده بود) باعث شد که سه فیلم‌ساز از معرفی اولیه‌ی فیلم‌های‌شان برای بررسی و معرفی به اسکار سر باز بزنند.

به هر حال «بینگو…» که اولین فیلم بلند دانیل رِزِنده در مقام کارگردان است، از میان ۲۲ فیلم برگزیده شده است. رزنده تدوینگر تحسین‌شده و برنده جایزه‌ای است که فیلم «درخت زندگی» اثر درخشان ترنس مالیک، دو فیلم «جوخه زبده» ساخته‌ی خوزه پادیلها و «خاطرات موتورسیکلت» به کارگردانی والتر سالس را در کارنامه دارد.

  • ورایتی