هنر و تجربه: پیش‌پرده جدیدترین فیلم وس اندرسن در فضای مجازی منتشر شد تا علاقه‌مندان بتوانند بخش‌هایی از تازه‌ترین فیلم انیمیشنی این کارگردان صاحب سبک با عنوان «جزیره سگ‌ها» را تماشا کنند که با تکنیک «ایست/ حرکت» خلق شده است.

داستان فیلم در ژاپن و آینده‌ای بیست سال جلوتر روی می‌دهد؛ جایی که شیوع آنفلونزای سگی باعث می‌شود که دولت وضع اضطراری اعلام کند و دستور تبعید سگ‌ها به جزیره‌ی آشغال‌ها را بدهد. پس از این است که پسری در جست‌وجوی سگش با نام اسپات به جزیره می‌آید.

«جزیره سگ‌ها» پس از وقفه‌ای سه‌ساله و بعد از «هتل بزرگ بوداپست» (۲۰۱۴) در کارنامه‌ی اندرسن جای می‌گیرد. البته این اولین انیمیشن «ایست/ حرکت» این فیلم‌ساز مطرح و تحسین‌شده نیست و او در سال ۲۰۰۹ هم «آقای فاکس شگفت‌انگیز» را ساخته بود.

گروه صداپیشگان پرستاره فیلم شامل برخی شخصیت‌های آشنای جهان اندرسن و گروهی از تازه‌واردها می‌شود. براین کرنستن و ادوارد نورتن روی سگ‌های اصلی حرف زده‌اند و سایر صداپیشه‌ها شامل بیل موری، جف گولدبلوم، کانیچی نومورا، گرتا گرویگ، فرانسیس مک‌دورمند، کورتنی بی. وانس، اسکارلت جوهانسن، تیلدا سویینتن و یوکو اونو می‌شود.

کمپانی «فاکس سرچ‌لایت» پخش‌کننده‌ی این فیلم است که طبق برنامه از ۲۳ مارس ۲۰۱۸ (۳ فروردین) به نمایش عمومی درمی‌آید.

ایندی‌وایر•