هنروتجربه: فیلم «ویولونیست» به کارگردانی محمد طالبی جایزه تماشاگران بیست و هفتمین دوره جشنواره فوکوئوکا را دریافت کرد.

فیلم «ویولونیست» که این روزها در سینماهای گروه هنروتجربه در حال اکران است، به عنوان نماینده سینمای ایران در جشنواره فوکوئوکا به نمایش درآمد. این جشنواره از ۲۴ شهریور تا دوم مهر در شهر فوکوئوکای ژاپن برگزار شد. فیلم«ویولونیست» روز ۲۰ سپتامبر(۲۹ شهریور) در این جشنواره به نمایش درآمد و مورد استقبال تماشاگران قرار گرفت و در مراسم اختتامیه این جشنواره جایزه تماشاگران را دریافت کرد.

محمدعلی طالبی کارگردان این فیلم که در این جشنواره حضور داشت، درباره نمایش «ویولونیست» و استقبال تماشاگران به سایت هنروتجربه می‌گوید:«نمایش فیلم با استقبال بسیار خوب تماشاگران روبه‌رو شد و ارتباط خوبی هم با فیلم برقرار کردند.به طوری‌که بعد از نمایش صف طویلی برای گرفتن امضا تشکیل شد.» او سپس درباره جایزه تماشاگران توضیح می‌دهد:« جشنواره فوکوئوکا یک جشنواره غیر رقابتی است که فیلم‌سازانی از سراسر دنیا در آن شرکت می‌کنند. از سینمای ایران هم تاکنون فیلم‌های مختلفی در این جشنواره به نمایش درآمده است. خود من هم چهار بار در این جشنواره حضور داشتم.البته چندسالی است یک جایزه برای فیلم‌ها در نظر گرفته شده‌ که جایزه تماشاگران است. در این دوره فیلم«ویولونیست» و یک فیلم تایلندی برنده جایزه تماشاگران جشنواره فوکوئوکا شدند.»

محمدعلی طالبی «ویولونیست» را سال گذشته کارگردانی کرد. این فیلم که در بخش غیررقابتی هنروتجربه سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد،روایت‌گر زندگی کیانوش پسر نوجوانی است که در خیابان‌های شلوغ شهر تهران ویلون می‌زند تا به خانواده‌اش که در شهرستان زندگی می‌کنند،کمک کند.یک روز با دختر نوجوانی آشنا شده به او دل می‌بندد، اما با ربوده شدن ویلون زندگی‌اش به‌هم می‌ریزد.