هنر و تجربه: دنی ویلنو فیلم‌ساز کانادایی تحسین‌شده، اولین مراحل مذاکره با کمپانی «سونی» برای کارگردانی درام زندگینامه‌ای «کلئوپاترا» را پشت سر می‌گذارد؛ پروژه‌ای که مدت‌هاست در دستور کار قرار گرفته ولی به جایی نرسیده است.

ایمی پاسکال و اسکات رودین تهیه‌کنندگان این پروژه هستند که بر اساس کتاب اِستیسی شیف درباره این حاکم مصری قدرتمند  تولید می‌شود. سونی بارها تلاش کرده است که این پروژه‌ی سینمایی را با فیلم‌سازان مختلفی راه بیندازد از جمله پل گرینگرس و جیمز کامرون که دست‌آخر بی‌نتیجه مانده است.

دنی ویلنو که پس از موفقیت‌های سال‌های اخیرش در هالیوود و موفقیت تا این‌جا محرز فیلم تازه‌اش یعنی «بلید رانر ۲۰۴۹» هر روز بیش از گذشته در کانون توجه استودیوها قرار می‌گیرد، جدیدترین فیلم‌سازی است که برای کارگردانی «کلئوپاترا» وارد مذاکره شده است. او تا این‌جا قرارداد کارگردانی نسخه‌ی جدیدی از «دون» را امضا کرده است.

دیوید اسکارپا، اریک راث و براین هلگلند فیلم‌نامه‌نویسانی هستند که روی نسخه‌های قبلی فیلم‌نامه کار کرده‌اند. آنجلینا جولی هم مدت‌هاست که قرار بوده در این فیلم بازی کند ولی در حال حاضر مشخص نیست که هم‌چنان در پروژه باقی مانده است یا نه.

  • ورایتی